Korektory, které dokáží zázraky! Naučte se je správně používat

Korektory mají mnoho podob! Mohou být tuhé v tužce, tekuté s aplikátorem nebo ve fixu a nebo v paletce spolu s houbičkou a štětečkem. Také existují barevné korektory, jejichž používání je snazší, než se na první pohled zdá. Když se jakýkoliv korektor naučíte správně používat, zamaskujete veškeré nedostatky na pleti a zároveň ji neuvěřitelně omladíte!

Najděte ten pravý

Stejně jako u make-upu nebo třeba řasenky vám možná bude trochu déle trvat, než narazíte na korektor, který vám opravdu ve všech směrech vyhovuje. Zkuste se držet základních pravidel. Na sušší pleť je vždy lepší tekutý korektor, mastné pleti zase mnohem lépe sedne tuhý. Jenže! Tuhý korektor je ideální na maskování pupínků nebo pigmentových skvrn, na kruhy pod očima vždy lépe zafunguje tekutý. Z toho vyplývá, že pokud máte mastnou pleť, měla byste mít ideálně dva různé korektory.

Druhým, ještě mnohem důležitějším kritériem je správný odstín. Na pupínky jsou ideální korektory v odstínu vaší pleti. Pokud ovšem sháníte korektor na zamaskování větších ploch (kruhy pod očima, popraskané žilky, tmavá víčka), vždy sáhněte po světlejším odstínu, než má vaše pokožka. Mnohem lépe tak zamaskujete nedokonalosti a světlejší tón vám krásné prozáří obličej.

Jak ho správně používat

Korektor je až třetí (v případě použití podkladové báze až čtvrtý) krok v samotném líčení pleti. Tím prvním je rozhodně hydratační krém, druhým může být, pokud potřebujete, aby líčení vydrželo perfektní celý den, podkladová báze a následně make-up nebo BB krém. Až teprve potom přichází na řadu korektor.

Nanášejte ho na potřebná místa aplikátorem nebo štětečkem v tenkých čárkách nebo drobných tečkách, a pak jemně vklepejte do pleti štětcem, houbičkou nebo pomocí prstů. Vždy je lepší dát korektoru méně a nanášení zopakovat, než nanést silnou vrstvu, která se může po zaschnutí začít loupat a drolit.

Jak na barevné korektory

Barevné korektory patří ještě stále mezi novinky v běžně dostupné dekorativní kosmetice, a tak je pochopitelné, že je někteří neumí používat. Není to ovšem žádná věda. Stačí si zapamatovat, že zelený korektor neutralizuje červené skvrnky a maskuje červené pupínky, žlutý maskuje kruhy pod očima i popraskané žilky, světle fialový neutralizuje žluté podtóny pleti a světle růžový si zase poradí s nežádoucími modrými podtóny.

Tipy na spolehlivé korektory najdete v galerii: