Dezinfekční gely na ruce: Kde pořídit takový, co opravdu funguje a nelepí?

Klíče, peněženka, mobil, rouška, dezinfekce... tak takhle teď vypadá klasická kontrola věcí před odchodem z domova. Malé lahvičky s dezinfekčním gelem se staly součástí našich životů!

Spousta dezinfekčních gelů jsou pouze čisticí a nezbaví vaše ruce bakterií. Některé zase vysušují, nepříjemně lepí nebo jsou příliš cítit po alkoholu. Najít ten pravý dezinfekční gel není nic jednoduchého. Naštěstí je jich aktuálně k dostání mnohem více než třeba před rokem, kdy byl výběr ještě poněkud omezený.

V první řadě si zkontrolujte složení. Nejdůležitější dezinfekční složkou každého opravdu účinného gelu je totiž alkohol. Jeho obsah by měl být minimálně 60 %. Ve složení ho proto hledejte vždy napsaný na prvním místě jako ethanol (líh), alcohol denat nebo třeba isopropyl alcohol. Pokud je u gelu na prvním místě napsaná voda (aqua), ničí bakterie, ale proti virům efektivní nejsou. Ideální je se vyhnout také přípravkům, které obsahují syntetickou složku triklosan. Ta má sice spolehlivé antivirové i antibakteriální účinky, ale patří na seznam nebezpečných látek, které mohou negativně působit na lidské zdraví.

Zlaté české ručičky

S novými dezinfekčními gely přichází na trh česká kosmetická firma Manufaktura, která již jeden typ gelu několik let prodává. Během jarní krize velké množství věnovala do několika dětských domovů, domovů pro seniory, hospiců i základních a mateřských škol. A protože právě tento dezinfekční gel patří dlouhou dobu mezi oblíbené a poptávka po něm stále roste, rozhodla se Manufaktura svůj sortiment rozšířit. Nové gely se pyšní vylepšeným, ještě šetrnějším složením, novými vůněmi a sympatickým designem. Léty osvědčenou, lehkou a osvěžující vůni máty doplnila dvojice nováčků – vůně meruňky a extra jemný gel, určený pro děti nebo velmi citlivou pokožku.

Dezinfekční gel na ruce proti virům a bakteriím – Meruňka, Manufaktura, 139 Kč/100 ml

Dalším ryze lokálním výrobkem jsou 100% veganské dezinfekční gely Veronica Organics, které nevysušují pokožku! Účinná dezinfekční složka je obohacená o hyaluron, který na sebe váže vodu, zanechává tak pokožku hydratovanou, pomáhá hojit drobné ranky a zlepšuje pružnost pokožky.

Přírodní dezinfekční gel na ruce, Veronica Organics, ladybio.cz, 249 Kč/100 ml

Za zmínku rozhodně stojí i dezinfekční gel od české dermokosmetiky SynCare, který má výbornou snášenlivost, potvrzenou dermatologickými testy. Je velmi lehký, rychle se vstřebává a nezanechává pokožku ulepenou ani vysušenou.

Dezinfekční gel SkinSEPT, SynCare, syncare.cz, 261 Kč/75 ml

Další tipy na spolehlivé dezinfekční gely najdete v galerii: