Ceny BAFTA 2018: Herečky opět protestovaly v černé barvě!

Na nedělním udělování filmových cen BAFTA Film Awards 2018 v Londýně se červený koberec opět proměnil v přehlídku černých šatů. Stejně jako na Zlatých glóbech jde o protest proti sexuálnímu obtěžování v Hollywoodu. Jak se slavné krásky s přísným dress codem vypořádaly?

Lednové udílení prestižních Zlatých glóbů vstoupilo do historie. Naprostá většina hereček totiž vyrazila na červený koberec v černých šatech. Šlo o protest proti sexuálnímu obtěžování (nejen) ve filmovém průmyslu a vyjádření podpory všem obětem, které se s nějakou jeho formou setkaly.

Další podpora hnutí #TimesUp, které vzniklo v reakci na #MeToo, přišla na konci ledna při předávání prestižních hudebních cen Grammy. Zpěvačky, zpěváci i ostatní hosté si ozdobili své modely bílou růží symbolizující mír, pokoru a pravdu.

A protest pokračuje. Červený koberec na udílení filmových cen BAFTA znovu zčernal stejně jako před pár týdny ten na Zlatých Glóbech. Návrháři tak byli znovu postaveni před velkou výzvu – přesvědčit svět, že černá není nudná, a zaujmout svými modely.

Černá barva má jednu velkou výhodu, narozdíl od pestrých barev dává více prostoru odvážným střihům, zdobení i nápadným doplňkům. Naprosto neotřelý model předvedla Bond Girl Naomie Harris, která oblékla overal s dlouhou zdobenou kápí z dílny libanonského návrháře Zuhair Murada. Na jeho krajana, návrháře Elie Saaba, vsadila zase herečka Lupita Nyong'o a vyplatilo se! Černá róba prokládaná sametem lemovanou zlatou aplikací by obstála i v konkurenci barevných modelů.

Lupita Nyong'o v šatech Elie Saab

Ovšem našly se i ženy, které černou barvu neoblékly. Taktně se z toho vyvlékla vévodkyně Kate, která oblékla temně zelené šaty od Jenny Packham. V záplavě černých šatů téměř splynuly s davem. Rebelkou se v tento slavnostní večer stala moderátorka Hofit Golan, která dorazila ve zlatých šatech, a jako jediná z přítomných dam tak výrazně porušila dress code celé akce.

Moderátorka Hofit Golan

Na černé róby ostatních slavných krásek se podívejte do galerie:

Plánujete svatbu? Zajímají vás nejnovější svatební trendy z přehlídek, tipy na nejkrásnější šaty, účesy, kytice, chcete inspiraci na nejromantičtější místa, kde se vdávat a kdy a co je potřeba zařídit? To vše a mnohem více inspirace a užitečných informací najdete v našem speciálu Dokonalá svatba. Naplánujte si s námi vaši svatbu snů!