Ceny BAFTA 2018: Herečky opět protestovaly v černé barvě!

20. února 2018 • 06:00
Bafta 2018 • Foto: profimedia.cz

Na nedělním udělování filmových cen BAFTA Film Awards 2018 v Londýně se červený koberec opět proměnil v přehlídku černých šatů. Stejně jako na Zlatých glóbech jde o protest proti sexuálnímu obtěžování v Hollywoodu. Jak se slavné krásky s přísným dress codem vypořádaly?

Lednové udílení prestižních Zlatých glóbů vstoupilo do historie. Naprostá většina hereček totiž vyrazila na červený koberec v černých šatech. Šlo o protest proti sexuálnímu obtěžování (nejen) ve filmovém průmyslu a vyjádření podpory všem obětem, které se s nějakou jeho formou setkaly. 

Po Zlatých glóbech se ve čtvrtek večer konaly také ceny Critics' Choice Awards, na kterých se ovšem herečky vrátily zpět k pestrým barvám. Stejně tomu bylo i na předávání cen SAG Awards. Kdo si tehdy myslel, že jedním protestem to skončilo, spletl se! Slavné ženy bojují dál!

Další podpora hnutí #TimesUp, které vzniklo v reakci na #MeToo, přišla na konci ledna při předávání prestižních hudebních cen Grammy. Zpěvačky, zpěváci i ostatní hosté si ozdobili své modely bílou růží symbolizující mír, pokoru a pravdu. 

A protest pokračuje. Červený koberec na udílení filmových cen BAFTA znovu zčernal stejně jako před pár týdny ten na Zlatých Glóbech. Návrháři tak byli znovu postaveni před velkou výzvu  přesvědčit svět, že černá není nudná, a zaujmout svými modely. 

Černá barva má jednu velkou výhodu, narozdíl od pestrých barev dává více prostoru odvážným střihům, zdobení i nápadným doplňkům. Naprosto neotřelý model předvedla Bond Girl Naomie Harris, která oblékla overal s dlouhou zdobenou kápí z dílny libanonského návrháře Zuhair Murada. Na jeho krajana, návrháře Elie Saaba, vsadila zase herečka Lupita Nyong'o a vyplatilo se! Černá róba prokládaná sametem lemovanou zlatou aplikací by obstála i v konkurenci barevných modelů. 

Lupita Nyong'o v šatech Elie Saab Lupita Nyong'o v šatech Elie Saab Autor: profimedia.cz

Ovšem našly se i ženy, které černou barvu neoblékly. Taktně se z toho vyvlékla vévodkyně Kate, která oblékla temně zelené šaty od Jenny Packham. V záplavě černých šatů téměř splynuly s davem. Rebelkou se v tento slavnostní večer stala moderátorka Hofit Golan, která dorazila ve zlatých šatech, a jako jediná z přítomných dam tak výrazně porušila dress code celé akce. 

Moderátorka Hofit Golan Moderátorka Hofit Golan Autor: profimedia.cz

Na černé róby ostatních slavných krásek se podívejte do galerie:

Fotogalerie

16 fotografií

Plánujete svatbu? Zajímají vás nejnovější svatební trendy z přehlídek, tipy na nejkrásnější šaty, účesy, kytice, chcete inspiraci na nejromantičtější místa, kde se vdávat a kdy a co je potřeba zařídit? To vše a mnohem více inspirace a užitečných informací najdete v našem speciálu Dokonalá svatba. Naplánujte si s námi vaši svatbu snů!

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy