...

... Zdroj: Profimedia.cz

4 tipy, jak si vybrat správný outfit na první rande

Před první schůzkou mohou být dilemata, která prožíváte před otevřenou skříní, ještě o něco dramatičtější než jindy. Pokusíme se vám je zjednodušit. 

Myslete na pohodlí

Nejdůležitější pravidlo? Vynechte jakýkoli kousek, ve kterém byste se cítila nesvá. Ať už džíny, které škrtí, kousavý svetr anebo příliš krátkou sukni, která v nestřežených okamžicích vyleze výš, než byste si přála. Vezměte si oblečení, na které nemusíte myslet ve chvíli, kdy ho máte na sobě.

Nenucenost především

Ideálem je vytvořit dojem, že jste na sebe „jen tak hodila“ první věc, která vám dnes ráno padla do ruky. I když ve skutečnosti jste plánováním svého outfitu strávila třeba hodinu. Příliš komplikovaně nebo nepřiměřeně slavnostně oblečení lidé mohou na své okolí působit nejistě.

První signální

Nejnovější psychologické studie odhalují to, co provozovatelé striptýzových klubů a prodejci sexy prádla dávno vědí: Ženy v červeném oblečení připadají mužům přitažlivější. Zdá se vám to prvoplánové? Ono to taky prvoplánové je. Otázkou ovšem zůstává, jestli „sexy“ je to, oč vám na prvním rande jde především.

Černá je jistota

Černá barva prý dodává mužům i ženám na atraktivitě. Při jednom experimentu se muži i ženy v černém zdáli svým protějškům přitažlivější, i když barva oblečení byla na fotkách později změněna. Možná proto, usuzují psychologové, že v černé se většina z nás cítí sebevědomější. A to se na rande také může hodit.

...
... | Zdroj: Profimedia.cz

Článek najdete ve velkém módním vydání časopisu Moje psychologie, kde vás čeká mimo jiné i rozhovor s Barborou Polákovou. Objednat si ho můžete i přes sms.

Jak na to?

Pošlete SMS na číslo 902 11 ve tvaru:

PSYCHOLOGIE1804W mezera JMÉNO mezera PŘÍJMENÍ mezera ADRESA mezera MĚSTO mezera PSČ

Příklad: PSYCHOLOGIE1804W Jan Novak Prubezna 233 Olomouc 77900

Cena každé přijaté SMS je 69 Kč vč. DPH (zahrnuje poštovné i balné). Provozuje CN INVEST, a. s., infolinka 296 363 199 ve všední dny 8–16 hod., [email protected], www.platmobilem.cz.

.
. | Zdroj: Anna Kovačič (Archiv Mojí psychologie)