Pět tipů, jak hubnout, když nemáte čas vařit

Pokud vás zajímá zdravý životní styl, pak určitě víte, že základem pro hubnutí je vyvážený jídelníček. Tedy takový, který obsahuje dostatek všech zdravých surovin – vlákniny a komplexních sacharidů, bílkovin, ovoce, zeleniny, kvalitních tuků a také přiměřeně tekutin. Jenže ne vždycky máme nakoupeno, rozmyšleno a uvařeno na další den do práce. Co dělat, když se musíte najíst ve spěchu nebo když jste na cestách? Stačí znát pět jednoduchých triků a hubnutí si nepokazíte!

Mějte na paměti pár nouzových jídel

Pokud jste ochotni se kvůli své lenosti uskromnit, pak sáhněte po jídle, které je hotové hned a na nějž vždy doma máte suroviny. Zaručenou jistotou jsou v takovém případě vejce. S nimi vykouzlíte teplé jídlo během pár minut a vždy si zdravě pochutnáte.

Do omelety můžete zakomponovat téměř nejrůznější suroviny, a to jakýkoli druh zeleniny, šunku, sýr nebo i tuňáka. Máte-li v lednici opravdu jen vejce, pak si uchovávejte v mrazáku kus parmazánu, který pozvedne omeletu na zcela jinou úroveň.

Dalším nouzovým řešením může být zmíněný tuňák, ze kterého vykouzlíte studenou, ale zato neméně chutnou večeři. Zatímco jednou z něj můžete připravit pomazánku, jindy to může být salát. Do salátu však nezapomeňte přidat i zdravý zdroj tuku v podobě olivového oleje, oliv, sýru feta nebo vajec, aby vás dostatečně zasytil.