Antiperspiranty, na které nedáme v létě dopustit!

Antiperspiranty, narozdíl od deodorantů, zabraňují pocení, ale najít ten, který svou úlohu opravdu splní na výbornou, bývá oříšek. My jsme svoje "letní hrdiny" už našly a podělíme se s vámi o ně!

Redaktorka Ivona

48hodinový antiperspirant bez parfemace, Korres

V poslední době se mi dvakrát stalo, že jsem se zpotila a zároveň jsem na sobě měla něco, co mi podráždilo pokožku, takže jsem pak trpěla s bolestivými pupínky. I proto jsem přesedlala na antiperspirant řecké značky Korres, který je vhodný pro citlivou pokožku, je neparfemovaný a má dokonce i protizánětlivé účinky. Pravda, kuličkový aplikátor mi přišel trochu retro, naposledy jsem takový používala na střední škole. Ale zároveň mě baví v podstatě cestovní velikost produktu (30 ml), která je pro léto jako stvořená. Antiperspirant Korres slibuje až osmačtyřicetihodinovou ochranu, což jsem zatím nezkoušela, ale přes den i ve velkém horku a pozdním odpoledni v tramvaji se s ním cítím dobře. Kéž by ho používali všichni.

48 hodinový antiperspirant bez parfemace, Korres, vemzu.cz, 290 Kč/30 ml

Redaktorka Andrea

48hodinový antiperspirant Floral Fresh, Garnier

Tohle je můj spolehlivý parťák už několikáté léto. A co je na něm tak skvělého? Opravdu stoprocentně zabraňuje pocení. Každý den se nastříkám brzy ráno a jeho efekt vydrží opravdu celý den. Oceňuji také to, že nebarví oblečení, protože černé vršky nosím téměř pořád a fleky od jiných antiperspirantů si pamatuji dodnes. V neposlední řadě musím vypíchnout, že mě v podpaží nepálí, ani když ho nanesu bezprostředně po holení. Na cesty si ho s sebou většinou neberu, ale mám kvalitní náhradu v podobě kuličky ze stejné řady. Ta funguje stejně dobře, jen je potřeba nechat přípravek po nanesení chvíli zaschnout. A má praktické malé balení!

Antiperspirant Mineral Protection 5 48h Floral Fresh, Garnier, 61 Kč/150 ml

Redaktorka Petra

Antiperspirant bez hlinitých solí, SynCare

Antiperspirantům dávám přednost před deodoranty, účinkují a opravdu se na ně mohu spolehnout. No a v létě jsou absolutní nutností. Nejsem typ člověka, co se potí nadměrně, ba spíše méně, ale antiperspiranty používám denně. Tento od SynCare velmi příjemně voní, nezanechává stopy na oblečení a je velmi svěží díky výtažkům ze zeleného čaje. Nezanechává lepivý efekt. Namažete, lehce chladí, ale po chvilce zaschne. Skvělé je, že neobsahuje hlinité soli, ty jsou nahrazeny extraktem z třezalky. Prošel i zatěžkávací zkouškou v předešlých vedrech a uspěl, dokonce si ho vypůjčil i můj manžel. Mě postačilo jedno ranní namazání, manžel v druhé polovině dne použil ještě jednou, neboť se mnohem více potí. Takže na léto a dovolenou už nikdy nic jiného!

Antiperspirant Soft Body Roll-On, SynCare, 201 Kč/50 ml

Editorka webu Mojezdraví Katka

Antiperspirant Květ bavlníku z Indie, Yves Rocher

Bez čeho si nedokážu představit léto? Kromě dovolené a sluníčka také bez anti-perspirantu od Yves Rocher. Roll on, který obsahuje výtažek z květů z bavlny, je bez alkoholu a parabenů a spolehlivě zastaví běžné pocení a poskytuje pocit svěžesti na dlouhou dobu. Navíc má holčičkovsky růžový obal, jemnou vůni a vejde se mi do kabelky. A stojí necelou stovku!

Antiperspirant Květ bavlníku z Indie, Yves Rocher, 99 Kč/50 ml

Další tipy na antiperspiranty najdete v galerii: