Testujeme v redakci: Která řasenka opravdu prodlouží a dodá objem?

29. března 2018
• Foto: istock.com

Každá druhá řasenka slibuje prodloužení, znásobení objemu a žádné slepování. Zkrátka téměř každá by vám měla vyčarovat řasy, které by vám záviděla i mrkací panenka. Jenže, všechny moc dobře víme, že to tak není. Otestovaly jsme několik různých řasenek, abychom vám pomohly najít tu pravou!

Irena, editorka Ženy.cz, 42 let: "Mám krátké a řídké řasy, takže je potřebuji opticky prodloužit a dodat jim objem."

Řasenka dodávající objem, Sothys

Řasenka Sothys má silikonový kartáček, což já osobně u řasenek preferuji. Silně pigmentuje a řasy zesílí, kartáček je zase od sebe pěkně oddělí a natočí. Řasy vydrží tmavé až do večera, barva se nedrolí. Barva je opravdu intenzívní, ale sama potřebuji výrobek, který řasy ještě více zesílí a dodá jim objem. Celkově jsem ale spokojená.

+ výborně pigmentuje, dobrý kartáček

- mohla by dodat ještě více objem

Řasenka dodávající řasám objem, Sothys, 770 Kč/8 mlŘasenka dodávající řasám objem, Sothys, 770 Kč/8 mlAutor: archiv firem

Bio řasenka, Zuii

Na přírodní řasenku od Zuii jsme se v redakci všechny těšily, a popravdě řečeno, při prvním namalování jsme měly stejný pocit: Málo pigmentuje. Jelikož já osobně přírodní kosmetice fandím, dala jsem jí ještě šanci. A je fakt, že když se řasenka použije v několika vrstvách, dosáhnete lepšího efektu. Řasy se k sobě nelepily a působily hodně přirozeně. Řasenka vydržela celý den a nedrolila se, což je vždycky plus. Sama ale potřebuji řasenku, která více dodává na objemu.

+ přírodní složení, přirozený vzhled

- mohla by více barvit

Bio řasenka, Zuii, biorganika.cz, 549 Kč/7 gBio řasenka, Zuii, biorganika.cz, 549 Kč/7 gAutor: archiv firem

Prodlužující a objemová řasenka, Rimmel

Řasenka Rimmel mne na začátku nadchla. Hodně barvila a řasám dodala objem, což je přesně to, co potřebuji. Kartáček se mírně zužuje, řasy dokázal krásně oddělit a poradil si i s těmi nejmenšími. Vydržely namalované poměrně dlouho, jen v pozdním odpoledni už se barva začala trochu drolit. Ale asi po měsíci používání barva hodně zhutněla, možná vyschla, takže při malování zůstávalo na řasách až příliš mnoho barvy a při nanášení se k sobě lepily. A to mne zklamalo. Celkově tedy dobré vlastnosti, které by ovšem měly vydržet déle.

+ intenzivní barva, dodává objem, super kartáček

- brzy vyschla

Prodlužující a objemová řasenka Wonder'fully Real, Rimmel, 250 Kč/11 mlProdlužující a objemová řasenka Wonder'fully Real, Rimmel, 250 Kč/11 mlAutor: archiv firem

Řasenka pro zvětšení objemu, Benecos

Další přírodní řasenka, tentokrát od Benecos, mě potěšila tím, že dobře pigmentovala. Řasám dodala objem, nelepily se k sobě a vypadaly přirozeně. Bohužel, po nějaké době se řasenka začala trochu rozmazávat a z řas vytrácet, takže do večera tak přirozeně odplynula a člověk neměl potíže s odlíčením. Ovšem přírodní složení a ta cena naprosto vyváží fakt, že se prostě musíte během dne někde domalovat.  

+ dobře pigmentuje, cena

- vydrží kratší dobu 

Řasenka pro zvětšení objemu, Benecos, milujubio.cz, 123 Kč/8 mlŘasenka pro zvětšení objemu, Benecos, milujubio.cz, 123 Kč/8 mlAutor: archiv firem

Andrea, redaktorka Ženy.cz, 27 let: "Mám poměrně dlouhé, ale světlé a rovné řasy. Potřebuji, aby řasenka natáčela do tvaru vějíře a intenzivně barvila."

Řasenka pro objem, Diego Dalla Palma

Jednoduchý design mě bavil od první chvíle stejně jako celá řasenka. Nemám příliš v oblibě silikonové kartáčky, takže tento klasický mě nadchnul. Řasenka se snadno nanášela, prodlužovala i natáčela řasy a hlavně vydržela celý den jako nová. Žádné žmolky ani drolení. Je to pravděpodobně nejlepší řasenka, jakou jsem kdy měla, jenže... aktuálně není u nás k dostání. Musíte ji jedině objednat ze zahraničí. 

+ ideální kartáček, drží celý den

- není k dostání v ČR

Řasenka pro objem Extra Volume Mascara GoGo, Diego Dalla Palma, 25 euro/ 15 mlŘasenka pro objem Extra Volume Mascara GoGo, Diego Dalla Palma, 25 euro/ 15 mlAutor: archiv firem

Řasenka pro objem, L'Oréal

Díky mírně zkosenému kartáčku se mi podařilo namalovat i ty nejjemnější řasy v koutku oka. Ohybný kloub, který má pomoci při nanášení, mi příliš nevyhovoval. Několikrát se mi ze začátku stalo, že se mi ohnul příliš a řasenku jsem si "plácla" na víčko. Jinak skvěle barvila i natáčela řasy, což je pro mě stěžejní. Na pohyblivý kloub jsem si časem zvykla a naučila se s ním pracovat. 

+ natáčení, zkosený kartáček

- těžší nanášení kvůli pohyblivému kloubu

Řasenka pro objem Miss Manga, L'Oréal, 215 Kč/8,5 mlŘasenka pro objem Miss Manga, L'Oréal, 215 Kč/8,5 mlAutor: archiv firem

Řasenka pro objem a natočení řas, Bourjois

Kartáček se zdá na první pohled obyčejný, ale jeho štětiny ukazují do patnácti různých směrů, a díky tomu se dostane barva opravdu na každou řasu. Objem je skvělý! Ale nedoporučuji během dne přemalovávat. Jednou jsem to zkusila v domnění, že si řasy ještě více prodloužím, ale slepily se. Oceňuji, že vydrží celý den a nedrolí se. 

+ maximální objem, nedrolí se

- při přemalování slepuje

Řasenka pro objem a natočení řas Volume Glamour, Bourjois, 175 Kč/6 mlŘasenka pro objem a natočení řas Volume Glamour, Bourjois, 175 Kč/6 mlAutor: archiv firem

Prodlužující řasenka s efektem umělých řas, Dermacol

Skvělý parťák na cesty nebo do kabelky! Malé balení v sobě skrývá poměrně dlouhý štěteček, který až zázračně prodlužuje a natáčí řasy. Efekt umělých řas, který slibuje, mě zpočátku trochu vyděsil, protože umělé řasy se mi nelíbí, ale výsledek byl super. A nesmím zapomenout ani na to, že se nedrolí!

+ praktická velikost, prodlužuje i natáčí

- nenašla jsem 

Prodlužující řasenka s efektem umělých řas Selfie mascara, Dermacol, 149 Kč/6 mlProdlužující řasenka s efektem umělých řas Selfie mascara, Dermacol, 149 Kč/6 mlAutor: archiv firem

Katka, editorka Mojezdraví.cz, 37 let: "Mám dlouhé a rovné řasy, takže mi stačí je trochu natočit a dodat objem."

Řasenka s efektem prodloužených a oddělených řas, Dermacol

Řasenka Artist Lash má za úkol řasy hlavně prodloužit a natočit. Což se jí podle mých zkušeností podařilo, navíc mám pocit, že i zvětšily svůj objem. Kartáček se dobře používá. Rukojeť není příliš silná do ruky a dobře se drží. Řasenka vydrží až do večera, odličuje se standardně. Nemůžu najít žádné negativum.

+ snadné nanášení, řasy zvětší a prodlouží, dlouho vydrží

- nenašla jsem

Řasenka s efektem prodloužených a oddělených řas Artist lash, Dermacol, 199 Kč/10 mlŘasenka s efektem prodloužených a oddělených řas Artist lash, Dermacol, 199 Kč/10 mlAutor: archiv firem

Řasenka pro dokonalý objem, Yves Rocher

Řasenka sice řasy oddělí a natočí, ale zůstávají tenké. Takže ideální pro přirozený vzhled, ale já si ho už dovolit nemůžu. Dobře se odličuje a vydržela mi celý den.

+ pěkný obal, snadné nanášení, dobře řasy oddělí a natočí

- neudělá velký objem

Řasenka pro dokonalý objem Sexy Pulp, Yves Rocher, 399 Kč/10 mlŘasenka pro dokonalý objem Sexy Pulp, Yves Rocher, 399 Kč/10 mlAutor: archiv firem

Jarmila, redaktorka Recepty.cz, 23 let: "Mám husté, ale světlé a krátké řasy. Od řasenky očekávám prodloužení a zvýraznění."

Přírodní prodlužující řasenka, Cosm'etika 

U kosmetiky se zaměřuji na to, aby měla veganské složení, což tato splňuje a navíc je přírodní! Toho jsem se na začátku upřímně bála, protože jsem zatím nenarazila na řasenku bez chemických látek, která by splnila má očekávání. Tentokrát se povedlo a s výsledkem jsem byla spokojená  řasy neslepuje, prodlouží, hezky zahustí, oči mě z ní nepálí, dobře se odličuje a ještě příjemně voní. Skoro bych řekla, že je dokonalá, ale po několika týdnech jsem vypozorovala, že začala dost rychle vysychat a po pár hodinách se rozmazávat/obtiskávat pod okem. Trochu tomu pomohlo, když jsem řasy přepudrovala a přidala ještě jednu vrstvu, ale nedá se říct, že bych na to měla pokaždé čas. 

+ prodlouží, zvýrazní, zahustí, neslepuje, nepálí, příjemně voní a dobře se odličuje

- rychle vysychá

Přírodní řasenka Cosm'etika, biooo.cz, 289 Kč/7 mlPřírodní řasenka Cosm'etika, biooo.cz, 289 Kč/7 mlAutor: archiv firem
 

Ivona, redaktorka Ženy.cz, 34 let: "Řasy mám normální, kosmetička mi jednou říkala, že jsou hezky přirozeně zatočené. Mám ráda řasenky, které dokážou řasy zvýraznit a prodloužit a alespoň u kořínků dodat objem."

Řasenka, Miss Sporty

Řasenka z kolekce Crazy Me slibuje řasám dodat nadstandardní objem a výrazně je prodloužit. Realita? Pokud toužíte po mega řasách, pak vás tato řasenka nejspíš neuspokojí. Pokud ale toužíte po přirozeném looku a kartáčku, který dokáže barvu nanést rovnoměrně po celé délce a zároveň s ním bezchybně nalíčíte i hůře přístupné řasy ve vnějším koutku, pak je tahle řasenka trefou do černého. Bohužel bezchybný efekt vydrží jen pár hodin, už po obědě jsem měla pod očima žmolky. Osobně bych také uvítala méně crazy design, ale chápu, že tento produkt cílí na mladší věkovou kategorii.

+ štěteček, který nanáší barvu rovnoměrně i ve více vrstvách

- po zaschnutí se drolí a zanechává žmolky

Řasenka Crazy Look!, Miss Sporty, 73 Kč/ 5,7 mlŘasenka Crazy Look!, Miss Sporty, 73 Kč/ 5,7 mlAutor: archiv firem

Řasenka s efektem umělých řas, Maybelline

Pro řasenky Maybelline mám celkem slabost, už dlouho používám Lash Sensational, takže jsem byla zvědavá i na tuto. Slibuje, že řasy rozdělí a natočí do strany, zkrátka sexy kočičí pohled. Má lehce zahnutý silikonový kartáček se štětinami jen na jedné straně, což se mi nejprve zdálo hodně minimalistické a příliš jsem mu nedůvěřovala, ale nakonec se s ním pracovalo celkem dobře. Řasy opravdu dokáže hezky rozdělit, horší už to bylo s dodáním objemu (řasy zůstávaly tenké) a výdrží (řasenka se ke konci dne drolila).

+ řasy hezky oddělí

- nedodá požadovaný objem, drolí se

Řasenka s efektem umělých řas Push Up Angels, Maybelline, 152 Kč/9,5 mlŘasenka s efektem umělých řas Push Up Angels, Maybelline, 152 Kč/9,5 mlAutor: archiv firem

Objemová řasenka, Max Factor

Tato řasenka má na pohled komplikovaný design, který evokuje osmdesátky (zlatá střídá fialovou), na druhou stranu je vidět, že se někdo zamyslel i nad jeho funkčností, jelikož šroubovací část je opatřena protiskluzovými ploškami. Také kartáček vypadá na první pohled netradičně, tvoří ho spirála různě dlouhých hřebínků a speciální zakončení pro nalíčení hůře přístupných řas ve vnějším kousku. Dark Magic dokáže řasy hezky prodloužit, a spíše je na konci slepí, než aby je jednu po druhé oddělila, ale mně osobně tento efekt nevadí, pokud není přehnaný (což v tomto případě není). 

+ řasy prodlouží a efektně spojí

- nedodá požadovaný objem 

Objemová řasenka Dark Magic, Max Factor, 349 Kč/10 mlObjemová řasenka Dark Magic, Max Factor, 349 Kč/10 mlAutor: archiv firem

Tereza, grafička, 28 let: "Mám dlouhé a tmavé řasy, takže mi bohatě stačí je jen lehce zvýraznit."

Řasenka z kolekce Rita Ora dokázala krásně oddělit řasy od sebe. Po nanesení vypadaly řasy přirozeně, ale nesmíte to přehnat s vrstvami. Bohatě stačí dvě! Ocenila jsem, že rychle zasychá, takže se nestihne obtisknout tam, kde nemá být. Navíc lesklý červený obal mě nadchl.

+ štětec oddělí všechny řasy, neobtiskává se, krásný obal

- pro efekt přirozených řas, tudíž tolik nezvýrazní, ale pro někoho, kdo má dlouhé řasy jako já, ideál

Objemová řasenka Red Instinct Wonder'full by Rita Ora, Rimmel, 179 Kč/11 mlObjemová řasenka Red Instinct Wonder'full by Rita Ora, Rimmel, 179 Kč/11 mlAutor: archiv firem

Superobjemová řasenka, Dermacol

U této řasenky mě trochu zklamal štěteček, který má malé štětinky a špatně odděluje řasy. Je ideální na spodní řasy, které zvýrazní dokonale. Horní se mi nepovedlo namalovat tak hezky. Oceňuji ovšem to, že nevytváří žmolky ani neslepuje. Nesmím zapomenout ani na skvělou cenu a výdrž řasenky, která jí přidává hodně plusových bodů. 

+ na spodní řasy ideální, cena, výdrž

- horní řasy jsem musela zvýraznit několikrát

Superobjemová řasenka Ilusión, Dermacol, 149 Kč/11 mlSuperobjemová řasenka Ilusión, Dermacol, 149 Kč/11 mlAutor: archiv firem

Jdi na homepageZpět na začátek
1080p 720p 360p

Horoskopy