Psaníčka a kabelky pro nevěsty: Poradíme vám, jaké si vybrat!

Většina nevěst nechce mít u sebe při obřadu kabelku. Doklady, šminky nebo kapesníčky si může schovat k mamince, sestře nebo kamarádce. Obřadem ale svatba nekončí! Drobné psaníčko nebo crossbody kabelka se budou hodit později na svatební party.  

Svatební den je romantický a velmi často plný jemných pudrových odstínů. A v takovém duchu by se měla nést i vaše kabelka. Nezapomeňte na to, že jste pod neustálým drobnohledem, a tak rozhodně nesázejte na to, že vám poslouží černé psaníčko, které už několik let nosíte do divadla, nebo dokonce kabelka, kterou běžně nosíte třeba do práce.

Nejdříve si promyslete, bez čeho se neobejdete a chcete to mít neustále při sobě. Mobil, rtěnka nebo kapesní parfém se vám vejdou i do mini psaníčka. Pokud se svatební party odehrává v areálu, kde jste i ubytovaní, můžete si zbytek věcí nechat na pokoji. V případě, že po obřadu slavíte třeba v restauraci, vsaďte na praktické crossbody kabelky, opět v pudrových odstínech. Pozor však na jejich velikost! Rozhodně by na sebe vaše kabelka svými rozměry neměla upoutat více pozornosti než třeba vaše pečlivě vybírané šaty nebo svatební boty.

Kromě barvy by měl i styl kabelky korespondovat s celou svatbou. Ke krajkovým šatům v boho stylu se skvěle hodí hladká, ale i perličkami nebo kamínky posetá psaníčka. K nadýchaným šatům si můžete zase dopřát o trošku větší psaníčko. Pokud se na svatební party převléknete do pohodlnější šatů, můžete si klidně dovolit i barevně sladěnou a o něco méně elegantní crossbody kabelku.

Zkuste se zaměřit na detaily a propojit se i s ženichem. Pokud bude mít váš nastávající stylového dřevěného motýlka, můžete si například pořídit psaníčko, které je napůl ze dřeva.

A nezapomeňte! Každý svatební den končí pořádnou taneční zábavou. Ani vy jako nevěsta se divokému nočnímu tanci neubráníte. Proto při pořizování psaníčka myslete na to, aby v sobě mělo ukrytý tenký řetízek nebo šňůrku, díky kterým si můžete kabelku pohodlně přetáhnout přes rameno.

Inspiraci najdete v galerii:

Plánujete svatbu? Zajímají vás nejnovější svatební trendy z přehlídek, tipy na nejkrásnější šaty, účesy, kytice, chcete inspiraci na nejromantičtější místa, kde se vdávat a kdy a co je potřeba zařídit? To vše a mnohem více inspirace a užitečných informací najdete v našem speciálu Dokonalá svatba. Naplánujte si s námi vaši svatbu snů!

Plánujete svatbu? V našem speciálu najdete praktické rady a přehledný harmonogram příprav pro svatbu v ČR i v zahraničí, v kostele i v lese. Prozradíme, co při obřadu musí zaznít, pomůžeme vybrat nejkrásnější šaty, nejlepší dort a tradiční koláčky. Přidáme tipy pro výběr svatebních oznámení, dekorací, které zajistí atmosféru nebo poradíme, jak zabavit hosty. Nechybí trendy a inspirace ze světových přehlídek a veletrhů. Chcete dokonalou svatbu? S námi to zvládnete!