Jonak, 89 eur, Monshowroom.com

Jonak, 89 eur, Monshowroom.com Zdroj: Archiv firem

Steve Madden, 1499 Kč, Answear.cz
Esprit, 1699 Kč
Ganni, 240 eur, Net-a-porter.com
Esprit, 1699 Kč
Esprit, 1999 Kč
10
Fotogalerie

Boty pro nevěstu: Kde koupit krásné, stylové a podle posledních trendů?

Zatímco dříve byla móda svatební obuvi poměrně jednotvárná a nevěsta často končila u bílých lodiček na nízkém podpatku, dnes se řídí nejen aktuálními trendy, ale také osobností nevěsty. 

Je to zhruba osm let, co k nám díky rozmachu sociálních sítí jako Pinterest a Instagram začaly pronikat západní trendy, které převrátily naše estetické cítění a vnímání toho, co se na svatbu sluší. Boty pro nevěstu najednou nemusely být bílé, ale i sytě barevné, a nemusely to být jen lodičky, ale klidně třeba i conversky.

Zrodila se nová kategorie svatební fotografie, ve které jsou středem pozornosti nevěstiny boty (a popřípadě i ženichovy barevné ponožky). Cílem je projevit individualitu novomanželů a dodat svatebnímu outfitu hravý a nečekaný moment, který byl dosud skrytý pod šaty (respektive ženichovými nohavicemi).

Současně s netradiční svatební obuví se začalo více dbát na různé ozdobné detaily, jako jsou štrasové spony, mašle nebo peříčka– zkrátka vše, co upoutá pozornost a přitom evokuje střevíček princezny.

A letošní trendy se nesou přesně v tomto duchu. Žhavým trendem jsou spony a la Manolo Blahnik, zmíněná peříčka a mašle, ale současně s tím i pohodlí a kitten heels neboli lodičky či střevíčky na mini podpatku.

Netušíte, kde takové boty sehnat? Podívejte se do fotogalerie, jaké skvostné kousky jsme objevili v online obchodech. Určitě si vyberete!

Boty pro nevěstu: Kde koupit krásné, stylové a podle posledních trendů?

Jonak, 89 eur, Monshowroom.com
Jonak, 89 eur, Monshowroom.com | Zdroj: Archiv firem
Steve Madden, 1499 Kč, Answear.cz
Steve Madden, 1499 Kč, Answear.cz | Zdroj: Archiv firem
Esprit, 1699 Kč
Esprit, 1699 Kč | Zdroj: Archiv firem
Ganni, 240 eur, Net-a-porter.com
Ganni, 240 eur, Net-a-porter.com | Zdroj: Archiv firem
Esprit, 1699 Kč
Esprit, 1699 Kč | Zdroj: Archiv firem
Esprit, 1999 Kč
Esprit, 1999 Kč | Zdroj: Archiv firem
Badgley Mishka, 235 $, BHLDN.com
Badgley Mishka, 235 $, BHLDN.com | Zdroj: Archiv firem
Gino Rossi, 1599 Kč, Answear.cz
Gino Rossi, 1599 Kč, Answear.cz | Zdroj: Archiv firem
Dune London, 122 eur, Asos.com
Dune London, 122 eur, Asos.com | Zdroj: Archiv firem
...
... | Zdroj: iStock.com

Plánujete svatbu? Zajímají vás nejnovější svatební trendy z přehlídek, tipy na nejkrásnější šaty, účesy, kytice, chcete inspiraci na nejromantičtější místa, kde se vdávat a kdy a co je potřeba zařídit? To vše a mnohem více inspirace a užitečných informací najdete v našem speciálu Dokonalá svatba. Naplánujte si s námi vaši svatbu snů!