Dlouhé kardigany, které můžete nosit přes šaty (nebo místo nich)

Milují je Gigi Hadid, Rosie Huntington-Whiteley i Sienna Miller, která dlouhý kardigan dokonce oblékla na premiéru během festivalu Sundance. Je to jen jeden z řady důkazů, jak úžasně je tento módní kousek variabilní. 

Móda poslední roky smazává hranice mezi tím, co bylo dříve jasně dané – kardigany jsou kardigany, kabáty jsou kabáty a šaty jsou šaty. Dnes už to neplatí, stejně jako se vytrácí rozdíl mezi veřejným a soukromým. Z kardiganů se stávají dlouhé coatigany anebo také propínací úpletové šaty. Můžete je nosit přes kalhoty, přes šaty i jako součást domácího úboru přes úpletové legíny. Anebo je tento outfit určený na ven? Rozhodně ano – tomuto trendu se říká athflow a reflektuje jeden z dopadů pandemie na současné odívání: I doma chceme vypadat hezky a i venku se chceme cítit pohodlně.

TIP NA VIDEO: Jaké trendy ovládly letošní podzimní svetry?

Dlouhé kardigany tak najednou nabízejí mnohem víc možností, jak a kam je nosit. Bohémsky přes podzimní šaty, minimalisticky přes černý rolák a džíny, na holé tělo s koženým páskem – jako zavinovací šaty. Nebo napůl zapnuté, aby vynikly i kalhoty pod nimi. Nosí se takřka přes cokoliv, což umožňují i jejich basic odstíny. Pak už je na vás, jestli zvolíte jemný vroubkový úplet, nebo třeba hygge copánkový vzor. Určitě také přihlédněte k materiálu. Kardigan z alpaky nebo z kašmíru je investicí, která se rozhodně vyplatí.

Elisabetta Franchi podzim/zima 2021-22

Loading
Loading

Fotogalerie: Dlouhé kardigany z aktuálních kolekcí