Malé knihy na velký výlet: Inspirace, která přinese chuť si okamžitě sbalit a vyrazit

14. července 2018 • 06:00
 • Jet na dovolenou je jedna věc, ale opravdu cestovat, to je jiná. Nemusíte čekat na léto ani na prázdniny, když se rozhodnete a máte finanční prostředky, můžete vyrazit. Někdy to chce dokonale připravený plán, jindy to prostě necháte náhodě a jen čekáte, co vám cesta přinese. Abyste si cestování užila, ať už jedete kamkoliv, je dobré si o tom něco přečíst.

  Kdo už se na takové cestování na vlastní pěst vydal, moc dobře ví, že rady ostatních cestovatelů jsou k nezaplacení. Levnější hotely, nádherná místa turistům ukrytá, restaurace, kde si pochutnáte na opravdovém místním jídle, ale i problémy, které vás mohou čekat, nebo i jak na své cestování na delší dobu připravit své okolí a hlavně rodiče. Není čas ztrácet čas, jde se číst. Tyhle knihy vám budou k užitku.

 • Všude dobře, doma rodiče – Lukáš Kerhart

  "Mami, tati, na chvíli přeruším školu a jedu cestovat." Věta, ke které se odhodláváte několik týdnů. Už slyšíte rázné ne a vidíte rodinné scény. Ale nemusí tomu tak být. Tak jako cestování chce přípravu, tak ji potřebují i vaši rodiče. Připravit se na váš odjezd, pochopit, zklidnit se a pomoct. Kniha Všude dobře, doma rodiče je volné pokračování českého bestselleru Cestování  Nejlepší životní investice. Kromě rad je kniha plná inspirativních příběhů dalších cestovatelů.

  Všude dobře, doma rodiče, Kosmas, 206 Kč Všude dobře, doma rodiče, Kosmas, 206 Kč Autor: archiv firem

  „Kniha je určena jak rodičům a prarodičům, tak i mladým lidem, kteří třeba neví, jak uklidnit své blízké okolí, když mají touhu odjet na nějakou dobu do ciziny. Pomůže také v případě, když si mladí cestovatelé přejí, aby měli na své cestě za dobrodružstvím ve svých blízkých oporu, pochopení a klid. Kromě užitečných rad a tipů je kniha plná jedinečných příběhů, které jsem postupně nasbíral prostřednictvím rozhovorů s desítkami inspirativních lidí,“ vysvětluje autor Lukáš Kerhart.

  Už slyšíte otázky tipu: Vždyť na to nemáš peníze? Co když se tam zamiluješ a nevrátíš se? Víš, že je cestování nebezpečné? Jak odpovědět a argumentovat, tak s tím vám Lukáš také pomůže.

   

 • Travel bible: Praktické rady za milion, jak procestovat svět za pusu – Petr Novák a Matouš Vinš

  Dva nadšení čeští cestovatelé, kteří dali dohromady své zkušenosti a vytvořili „bibli cestovatelů“. Pomohou vám svými tipy, jak co nejvíce snížit náklady, ať se rozhodnete cestovat kamkoliv po světě. Kromě toho, jak sehnat levné letenky nebo ubytování, poradí i s očkováním, doporučí vám vidět úchvatná neturistická místa, naučí vás, jak splynout s místními obyvateli, jak využít pro své cestování dobrovolnické práce a pomůžou osvobodit od klasických cestovatelských stereotypů. Není proto divu, že se kniha stala bestsellerem.

  Travel bible, Knihy Dobrovský, 384 Kč Travel bible, Knihy Dobrovský, 384 Kč Autor: archiv firem

  „Cestovat může každý. S hypotékou, s kariérou v korporátu i s malými dětmi. Chce to jen znát pár důležitých triků od těch, kteří už svůj batoh sbalili,“ říkají nadšení cestovatelé. Jakmile si knihu přečtete, snění o poznávání krásných míst naší planety se začne stávat skutečností.

 • Dominika na cestě Jižní Amerikou – Dominika Gawliczková

  Jste žena, chcete cestovat sama, a máme tu problém. Všichni říkají ne, zrazují, jenže kdo by jel s vámi. Buď nemají peníze nebo naopak spoustu výmluv, klasicky málo času, závazky, a tak je někdy lepší nečekat, až se někdo rozhoupá, a vyrazit sama. Sbíráte odvahu? V téhle knize malé, drobné Dominiky ji najdete. A že toho zažila dost. Procestovala 8 zemí za 10 měsíců, pobyla si párkrát v nemocnici, dokonce ji přepadli, ale zažila ty nejkrásnější okamžiky. S sebou vzala malou motorku a rozjela se vstříc Jižní Americe. Nemyslete si, obavy a strach ji při cestě také provázely, ale humor a dobrá nálada jí pomohly v nejhorším.

  Dominika na cestě Jižní Amerikou, Kosmas, 314 Kč Dominika na cestě Jižní Amerikou, Kosmas, 314 Kč Autor: archiv firem

 • Potkala jsem Sicílii – Marie Třešňáková, Jaroslav Dušek

  Kdo by ji nemiloval. Itálie. Je tolik míst na objevování a toulání se. Mohla bych tam jet třikrát do roka a pokaždé mě překvapí, potěší a vnukne mi myšlenku, že se tam brzy vrátím. A což teprve italské ostrovy? Temperamentní Sicílie, která je tak jiná od turistického severu, památkami nabitého Říma, tak o té vám prostřednictvím krátkých fejetonů povypráví díky svým zážitkům Marie Třešňáková, která svůj pobyt tráví v malém městě na jihu země zcela stranou od běžných turisticky známých míst.

  Potkala jsem Sicílii, Martinus, 265 Kč Potkala jsem Sicílii, Martinus, 265 Kč Autor: archiv firem

  Jaké jsou zvyky, tradice a povaha zdejších svérázných obyvatel? Je téma italské mafie stále aktuální? Jaké zvláštnosti ostrov skrývá? Předmluvu ke knize napsal Jaroslav Dušek, který ostrov navštěvuje pravidelně každý rok a je tedy důstojným průvodcem této knihy.

   

 • Africká zima: V Jižním Súdánu s Lékaři bez hranic – Tomáš Šebek

  Máte-li soucitnou duši, chcete pomáhat a sen jet do Afriky zachraňovat si v hlavě přemíláte už několik let, tak než si sbalíte kartáček a pár kousků oblečení, přečtěte si o tamější realitě. Sranda a pohoda to totiž není. Jedná se o cestování pro opravdu silné nátury. Já jsem svou cestu prozatím odložila na nedohledno a budu raději pomáhat doma. Tady to ustojím. Ale chcete-li se do Afriky vydat na delší čas, rozhodně si přečtěte zkušenosti a zážitky Lékaře bez hranic, Tomáše Šebka.

  Africká zima: V Jižním Súdánu s Lékaři bez hranic, Neoluxor, 260 Kč Africká zima: V Jižním Súdánu s Lékaři bez hranic, Neoluxor, 260 Kč Autor: archiv firem

  Jeho zápisky doprovázené strhujícími fotografiemi, představují jedinečný pohled na místa, o nichž se z médií nedozvíte. Po zkušenostech s úrazovou chirurgií z kolébky vúdú na Haiti a válečnou medicínou v severním Afghánistánu se spolu s kolegy ocitl v prostředí, kde má tradiční léčitel a jeho alternativní přístup k pacientovi daleko větší respekt než lékař vzdělaný na Západě, to je Jižní Súdán. A začíná boj o život, jeho i ostatních.

   

   

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy