Halenky, které nechybí v šatníku žádné stylové Francouzce

A je tu další díl našeho oblíbeného zkoumání, jak to ty Francouzky dělají, že vypadají tak nenuceně a chic. Tentokrát se zaměříme na to, jaké blůzy a topy nechybí v jejich šatníku. 

Důvod, proč píšeme často o Francouzkách, není jen ten, že je společnost obecně vnímá jako mimořádně stylové ženy. Spíše jde o to, že právě v této době je vliv francouzského stylu opět na vzestupu. Svědčí o tom úspěch mladého módního návrháře Simona Porteho Jacquemuse, značek jako Réalisation Par či Reformation (které sice nejsou francouzské, ale bohatě z tohoto stylu čerpají), fakt, že letos všechny toužíme po proutěné kabelce a botách na slaměném klínku nebo že známe stále více jmen francouzských módních ikon.

V protikladu k americké či ruské dokonalosti, kterou na Pinterestu reprezentují blogerky s perfektně načesanými loknami, s pugétem červených růží v jedné a s luxusním koktejlem v druhé ruce, představují Francouzky sympatickou normálnost, která vykazuje i jisté nedokonalosti– nonšalantní rozcuch, (zdánlivě) žádný make-up nebo prostředí blešáku s knihami (kdepak pózování u Eiffelovky).

Today’s mood 👀 @ikksofficial #lesespritslibres #ikkscrew #spon

Příspěvek sdílený Leia (@leiasfez),Kvě 23, 2018 v 12:09 PDT

Za tím, proč Francouzky považujeme za tak inspirativní, se skrývá i jistá nostalgie po ikonách minulého století, jakými byly Brigitte Bardot nebo Jane Birkin. Prvně jmenovanou spojujeme s trendem odhalených ramen a bardot topů, druhá zase ráda nosila jednoduché bílé halenky, košile a trička, k nim džíny a pověstný košíček místo kabelky.

Také současný francouzský styl vykazuje prvky odzbrojující jednoduchosti a současně dívčí hravosti. Letí halenky s balonovými rukávy nebo s rafinovaným vázáním vpředu. Pokud si na to netroufnete, jistě uvítáte trend výrazných knoflíků nebo košilových halenek bez rukávů, které momentálně začínají být hodně trendy. „Vím, že jsou v kurzu hluboké výstřihy, ale mně osobně přijdou stejně sexy i ty čtvercové,“ říká pro změnu francouzská ikona Sabina Socol.

La campagne à Paris

Příspěvek sdílený Sabina Socol (@sabinasocol),Čen 2, 2018 v 8:01 PDT

Co se týče vzorů, za francouzské považujeme především jemné florální motivy na červeném podkladu. Jakkoli je to klišé, letí u nich také kostička vichy a také černé puntíky na bílém podkladu, což je svým způsobem letošní pocta kultu princezny Diany. A rozhodně bodují i folklorní výšivky!

Líbí se vám styl Francouzek? Podívejte se do fotogalerie, jaké halenky a topy jsme pro vás vybrali z aktuálních kolekcí.