Karolína Kudláčková

Karolína Kudláčková Zdroj: ANTONÍN LAVRENČÍK / WWW.ANTONINLAVRENCIK.COM

Karolína Kudláčková
Karolína Kudláčková
Karolína Kudláčková
4
Fotogalerie

Musíš projít peklem, ale pak budeš nejlepší, říká česká naděje aerobiku Karolína Kudláčková

Jako malé dítě začínala s gymnastikou a postupem času se přesunula k fitness a sportovnímu aerobiku. A udělala dobře – momentálně drží čtyři tituly mistryně světa. Letos povzbuzena bronzovou medailí z republikového mistrovství vyráží česká naděje sportovního aerobiku Karolína Kudláčková na svou druhou velkou akci mezi dospělými.

Na mistrovství republiky jste vybojovala třetí místo, jste s ním spokojená?

Určitě jsem! Mám pocit, že moje psychika tentokrát nefungovala jako obvykle. Tomu odpovídala i kvalita tréninků, které neprobíhaly podle představ. Bylo to hodně náročné, ale já jsem zabojovala a nakonec je z toho krásné třetí místo.

O víkendu tě čeká mistrovství světa, jaké umístění bude úspěch?

Minulý rok jsem byla pátá. To považuji za veliký úspěch. Mám vysněnou účast ve finále, a kdyby se mi podařilo skončit ještě lépe než v loňském roce, bylo by to krásné. Na druhou stranu jedu na mistrovství bez očekávání a uvidím, jak to dopadne.

Váš sport vypadá jako neskutečná dřina, jak to děláte, že se po celou dobu vystoupení usmíváte, jako by se nic nedělo?

Sestavu nejdřív musíme zvládnout fyzicky a pak zvládneme na závodech i úsměv. Úsměv hodnotí rozhodčí estetiky, proto se snažíme na ploše vypadat tak, že je to pro nás v podstatě jednoduché, i když není.

Kolik hodin týdně věnujete tréninku?

Trénuji pětkrát týdně, plus dvakrát ráno. Čím víc se blíží závody, tím více navyšuji dvoufázové tréninky. Středu a sobotu si nechávám volno na regeneraci a fyzioterapii.

Jaká je vaše největší sportovní motivace?

Největší motivací jsem si já sama, protože když to nemám srovnané v hlavě, tak nefunguje ani trénink, jsem nervózní, netěším se na závody. Proto se snažím soustředit hlavně sama na sebe, každý den být pozitivně naladěná. Pak mám samozřejmě další vzory z kategorie, kde závodím. I když to jsou mé soupeřky, tak je neskutečně obdivuju. Motivace musí být neustále, protože jakmile není, tak se netrénuje dobře.

Karolína Kudláčková
Karolína Kudláčková | Zdroj: ANTONÍN LAVRENČÍK / WWW.ANTONINLAVRENCIK.COM

Kromě závodění spolupracujete i na trénování mladých nadějí, leckdo by si řekl, že na začínající kariéru trenérky jste trochu mladá.

Nejdříve jsem pomáhala trenérce, aby na to nebyla sama. Postupem času jsem dostala na starost děti, kterým už teď vedu celou přípravu a posílám je na závody. Zároveň absolvuju trenérské kurzy a jednou chci být stejně dobrá jako moje trenérka.

Podílíte se aktivně na šití svých závodních dresů. Je to pro vás koníček, nutnost, nebo se prostě jen nejlépe cítíte v něčem, co si navrhnete a ušijete sama?

Já jsem začala šít kvůli tomu, že by se to mohlo hodit holkám v klubu a jako koníček. Vždycky jsem měla spoustu nápadů a navrhovala jsem si do knížky dresy. Až pak mě napadlo, že bych si je mohla i sama ušít. Takže nejde o to, že bych se ve svých dresech cítila nejlépe, spíš ráda zkouším nové výzvy. Navíc v dresu, který si sama navrhnu, tak v něm vidím kus sebe a to porotci ocení.

Šijete jen za náklady i pro své malé svěřenkyně, co vás motivuje?

Ano, šiju od nás z klubu pro malé holčičky a teď jsem šila i naší juniorské trojici, která v nich šla na finále MČR, z čehož jsem měla radost. Po holkách chci peníze jen za látky, protože to je pro mě radost a zároveň zkušenost, můžu se na tom učit.

Váš Instagram je plný sladkých pečených dobrot, pečete ráda?

Jelikož jsem se začala zajímat o zdravou stravu, tak jsem si vyhledávala alternativy různých sladkých receptů, jako je například slazení medem, stévií, proteiny a podobně. Peču, protože mě to baví, chutná mi to. Pečení a vaření je můj další velký koníček, je to pro mě nejlepší večerní program. K jídlu mám nejraději rýži s tuňákem a zeleninou a ze sladkých věcí to jsou špaldové palačinky.

Jaké jsou vaše další plány po šampionátu?

Čeká mě letos maturita, tak se chci hodně věnovat škole. Aerobiku se chci i nadále věnovat a zlepšovat se v něm, proto si musím dát dohromady tělo, které toho má po sezoně dost. Ještě nevím, jestli půjdu na poslední letošní závody. Ale pak už mě čeká start přípravy na další rok.