Zpátky do školy stylově: Designové tašky a batohy, do kterých se vejde laptop i sešit

2 min čtení

2 min čtení

Ať už se po prázdninách vracíte do školní či univerzitní lavice, nebo se v kanceláři pomalu probíráte z limbu letních dovolených, k obojímu potřebujete tašku, která pojme víc než jen absolutní nezbytnosti. Logicky se nabízí prostorný batoh, ten ale ne vždy ladí s jinak vyšperkovaným outfitem. Jak pohodlně nosit vše, co potřebujete, a zachovat si styl? Tuhle otázku si naštěstí nekladete sami a odpověď na ni už našla řada designových, udržitelných, a dokonce i českých značek.

Telefon, klíče, kosmetická taštička, laptop, nabíječka, kniha do tramvaje či vlaku, lahev s vodou či hrnek na kávu s sebou, krabička s obědem nebo svačinou a prostor, kam odložit svetřík, případně mikinu na chladnější zářijová rána, jež ještě pořád střídají teplá odpoledne. Po prázdninách se do aktivního provozu vrací nejen školáci a studenti, ale i prací povinní, jimž končí často volnější kancelářský režim ovlivněný letními dovolenými. Změna ročního období si žádá i obměnu šatníku, jehož nezbytnou součástí je také zavazadlo, které je praktické, pohodlné a stylové zároveň. Zavazadlo, které pojme všechny věci, co pro každodenní fungování potřebujete, zároveň vám ale úplně neodrovná záda, a především neshodí jinak pečlivě sestavený stylový outfit.

TIP NA VIDEO: Jaké trendy letos na podzim ovládnou kabelky?

Pokud patříte k fanouškům tašek a nebaví vás tahat menší kabelku na drobnosti a k tomu plátěnku na všechno ostatní, chce to kvalitní messenger bag přes rameno nebo koženou brašnu či aktovku, které zpravidla kombinují krátká ucha na nošení v ruce s delším popruhem, jenž tašku přemění na cross body kabelku. Na trhu je možné najít elegantní kožené kousky stejně jako uvolněnější streetwearové modely, vybrat si tedy můžete zcela podle svého vkusu: stačí si jen ohlídat rozměry. Většina výrobců v popisu produktů specifikuje, zda se do dané tašky vejde formát A4, případně laptop s úhlopříčkou 13 či 15 palců.

Jedním z řešení je také pořídit si pořádný tote bag, do kterého se vejde úplně vše. Vyberte si ideálně takový, který se dá zapnout a uvnitř má oddělenou kapsu na laptop – ta váš počítač ochrání před poškozením či poškrábáním. Aby vás taška netlačila do ramene, volte pevný, ale měkký materiál. Takové modely v základních i zářivých barvách najdete například u udržitelné barcelonské značky Ölend. Pokud chcete skutečný originál, projděte si nabídku hamburské značky Freitag (v ČR ji prodávají Freshlabels) – jejich kousky jsou vyrobené z nepotřebných kamionových plachet. Každý kus je jedinečný a vodoodpudivý, a i když je design inspirován klasickou igelitkou, také tady najdete kombinaci krátkých uch s dlouhým popruhem.

Loading
Loading
Loading

Pro ty, kdo mají problémy se zády a krční páteří a nechtějí si je ještě zhoršovat, je pak jasným řešením batoh – tam je ale hledání o něco těžší. Existuje sice spousta elegantních batůžků, které vypadají skvěle, jejich problém nicméně často tkví ve velikosti: nevejde se do nich ani diář, natož laptop. Módní modely navíc mnohdy disponují tenkými popruhy, které jsou sice nenápadné, mohou ovšem do zad nepříjemně řezat. Naštěstí existuje řada značek, které se na praktické a pohodlné batohy ideální na pobíhání v ulicích vyloženě specializují: Herschel, Playbag nebo městské modely Fjällräven jsou osvědčené a dostupné klasiky, z nichž si vybere opravdu každý. Pokud vás lákají menší lokální výrobci, zaujmout by vás mohly třeba rukodělné kožené produkty Eggo nebo minimalistické rolovací batůžky návrhářky Heleny Krásové tvořící pod značkou KRAS.

Loading
Loading
Loading