Video placeholde

V Česku diverzita neprodává tolik jako v zahraničí, říká Nevrlá z New Aliens Agency

„Slovo diverzita bych zakázala, je to škatulka. Jsem pro normalizaci toho, co nálepkujeme jako odlišné. Společnost jde dobrým směrem, v Česku je vývoj pomalejší než v zahraničí. Chápu to – i kvůli historickým vlivům se stále trochu hledáme,“ říká spoluzakladatelka alternativní modelingové agentury New Aliens Agency Monina Nevrlá. Jako host nového dílu pořadu Ženy v byznyse poodhalila zákulisí profesionální české fashion scény a vysvětlila, jak funguje trendsetting.

Před pěti lety spoluzaložila modelingovou agenturu New Aliens Agency. Původním záměrem dnes zavedené společnosti s portfoliem alternativních modelů a modelek bylo zastupovat klidně i 100 lidí a ve velkém se věnovat trendsettingu. „Nevěděli jsme nic o tom, jak se vede modelingová agentura. Googlovali jsme si, jak co dělat, povědomí o nás jsme šířili hlavně přes známé a sociální sítě. Chtěli jsme ale vybudovat něco, co by rozbouřilo a posunulo hranice toho, jak jsou modelky a modelové na české scéně prezentováni,“ říká Monina Nevrlá, která poznala fashion svět jak z pozice bookerky, tak coby modelka.

Jak se tak trochu punková agentura dokázala v rámci malého českého rybníčku prosadit a jak se s komerčním úspěchem proměnilo její fungování? Jak probíhají castingy alternativních modelů na mainstreamové přehlídky a co vlastně profesionální model musí umět? Jak by se měla tuzemská módní scéna proměnit? Nejen na to Nevrlá odpověděla moderátorce Kristýně Dobeš Moučkové v novém díle pořadu Ženy v byznyse – prozradila také, jak se dívá na snahu fashion světa o větší diverzitu a inkluzivnost. Celý rozhovor si můžete poslechnout ve videu v úvodu článku.

Monina Nevrlá je spoluzakladatelka a spolumajitelka New Aliens Agency, matka vogueové skupiny Kiki House of Ambitchous a profesionální tanečnice. S tancem začala v pěti letech, prošla si mnoha styly, teď se ale věnuje výhradně theatre jazz a vogue. Působí jako choreografka v Prague Burlesque, navrhovala choreografie hudebních videoklipů například pro zpěvačku Giudi či Ewu Farnou. Specializuje se rovněž na fashion show choreografii.

Pořad Ženy v byznyse je společný projekt webu Ženy.cz a deníku E15 o byznysovém a marketingovém pozadí různých podnikatelských sfér z pohledu úspěšných žen, které se zapsaly do tváře české byznysové scény.