V kampani Versace pózuje 54 modelek a modelů. Je mezi nimi i Slovák

Módní dům Versace stvrzuje svou roli silného hráče a influencera novou netradiční kampaní. Vystupuje v ní bok po boku čtyřiapadesát modelek a modelů, což z ní činí nejdelší tištěnou reklamu v historii módní fotografie. 

Myšlenkou nové kampaně je klan, tedy „rodina Versace“. Jak víme, rodina hrála v historii módního domu zásadní roli. Založil ho v roce 1976 Gianni Versace s podporou starší sestry Donatelly a mladšího bratra Santa. Právě Donatella převzala pozici kreativní šéfky poté, co v roce 1997 Gianniho zastřelil sériový vrah Andrew Cunanan.

Dvacet let poté mu sestra vzdala hold přehlídkou Tributes, kde zrekapitulovala všechny jeho ikonické nápady, jimiž Gianni formoval sebevědomí žen v 80. a 90. letech. Celou show završily topmodelky této éry pózující ve zlatých šatech a módní dům měl o dostatečnou publicitu postaráno.

Ještě než se Donatella v září představí s novou kolekcí pro příští rok, upozornila na tu aktuální nebývalou kampaní. Čtyřiapadesát modelek a modelů, které fotil Steven Meisel, má symbolizovat „začlenění do rodiny Versace“. Jinými slovy, součástí tohoto klanu nejsou jen rodinní příslušníci nebo tým Donatelly Versace, ale i spřízněné modelky, vizážisti, stylisti a samozřejmě i věrní zákazníci.

Současně má kampaň vyjadřovat diverzitu, ačkoli právě zde je na první pohled patrné, že rozdílná je maximálně barva pleti několika modelů a modelek. „Chybí vám tam plus-size modelky,“ stěžují si někteří fanoušci na Instagramu.

V kampani naopak nechybí hvězdy současného modelingu jako Kaia Gerber, Gigi a Bella Hadid nebo Stella Maxwell.

I Slovensko má v této kampani svého zástupce, modela Davida Trulíka (uprostřed).

Jak se správně vyslovuje Versace? Podívejte se na video.