Tři slavné herečky si zahrají Sharon Tate. Která se jí podobá nejvíc?

Sharon Tate, nádherná herečka, symbol krásy 60. let a manželka režiséra Romana Polanského, kterou před devětačtyřiceti lety chladnokrevně zavraždili členové gangu Charlese Mansona. Tehdy jí bylo dvacet šest let a byla v osmém měsíci těhotenství. Snad že se blíží 50. výročí její smrti, vznikají rovnou tři filmy, které se každý po svém věnují hereččině osudu. 

Asi nejočekávanějším filmem vůbec je Once Upon a Time in Hollywood Quentina Tarantina, který svedl dohromady dva nejpopulárnější herce své generace: Brada Pitta a Leonarda DiCapria. Sharon Tate zde ztvární Margot Robbie, kterou do této role doporučila i sestra Sharon, Debra Tate (64). Naproti tomu herečku Jennifer Lawrence zamítla se slovy, že pro roli Sharon není dostatečně půvabná. Margot Robbie už na svém Instagramu zveřejnila první fotografii z natáčení.

First look. #OnceUponATimeInHollywood @onceinhollywood

Příspěvek sdílel uživatel @ margotrobbie,Srp 6, 2018 v 7:22 PDT

Film měl mít premiéru 9. srpna 2019, tedy přesně na 50. výročí smrti Sharon Tate, ale nakonec byla přesunuta už na červenec. Kromě Robbie, DiCapria a Pitta si v něm zahrají i další hvězdy a známé tváře: Dakota Fanning, Al Pacino, Kurt Russel, Luke Perry, Emile Hirsch (ztvární přítele Sharon Jaye Sebringa) nebo Damian Lewis (zahraje si Steva McQueena).

Další dvě Sharon Tate

Málo se ví, že vedle Tarantinova potenciálního blockbusteru (Leonardo DiCaprio o něm prohlásil, že je to nejlepší scénář, jaký kdy Tarantino napsal) vznikají i další dva filmy, které ztvární osudy Sharon. A další dvě herečky s nimi dostaly příležitost převtělit se do Sharon Tate.

Sharon Tate

Sharon Tate

Tou první je Kate Bosworth, jejíž manžel Michael Polish film nazvaný prostě TATE režíruje a oba rovněž úzce spolupracují s rodinou Sharon. V čem bude jiný, vysvětlila na svém Instagramu hlavní herečka: „Film bude pouze oslavovat její život. Nehodláme znesvěcovat nebo využívat její smrti. Příliš dlouho jsme na tuto nádhernou ženu nahlíželi jen skrze její tragický osud. Teď je na čase dát prostor jejímu životu.“

A do třetice si roli Sharon Tate střihla i Hilary Duff, a to v nezávislém filmu The Haunting of Sharon Tate. Své scény stihla natočit během dvou týdnů a první fotografii, kde je namaskovaná jako Sharon, zveřejnila Hilary už v únoru se slovy, že tato role je pro ní opravdovou poctou. Film je nyní v post-produkci, premiéru by měl mít ještě letos.

Která z hereček se nejvíc podobá své předloze? Další fotografie Sharon Tate najdete ve fotogalerii.