.....

..... Zdroj: auto.cz

Testovali jsme nový Citroën C3 - tohle auto se stane miláčkem všech žen!

Když se zeptáte každé ženy – řidičky, jaké je podle ní ideální auto, vyjmenuje vám ihned několik vlastností, které by její vysněný vůz měl mít.  Nejčastěji touží po autě do města, které má sportovní vzhled, je praktické, samo zaparkuje a okamžitě okouzlí jízdními vlastnostmi. My jsme pro vás takové našli!

Když jsme dostali v redakci možnost testovat nový model C3 francouzské značky v Citroën, neváhali jsme ani minutu. Je opravdu tak skvělý, jak se o něm všude říká?

Extravagantní vzhled upoutá každého

Ano, toto auto rozhodně není pro ženy, které trpí nedostatkem sebevědomí. Extravagantní vzhled auta, který na první pohled připomíná menší verzi C4 Cactus bezpečně přitahuje pozornost všude tam, kam se s ním vydáte. Barevně odlišená střecha, mohutnější vzhled a zejména ochranné plasty zvané Airbump kolem dveří, které dokonale zabrání jakémukoli poškrábání laku vašeho miláčka při nárazu nebo od ostatních neopatrných řidičů. Tyto ochranné části najdete také kolem světel, kol a blatníků. Přiznávám, že mě, vyznavačce jednoduchého designu chvíli trvalo, než jsem si na tyto prvky zvykla. Ale musím ocenit, že pro městský provoz je tzv. Airbump skvělou záležitostí. A buďte si dámy jisté, že toto auto na přeplněném parkovišti najdete opravdu bez problémů.

Video placeholde

Interiér vozu neoplývá zbytečnostmi

Po nasednutí do auta jsem byla mile přikvapena. Spousta nových modelů aut se předhání v množství tlačítek a funkcí, o kterých stejně většina žen nemá ponětí, na co jsou. Nový C3 vnitřní prostor auta rozhodně nepřeplácal. Středový panel tvoří pouze dotykový displej velikosti tabletu, na kterém si velice jednoduše nastavujete klimatizaci, navigaci, hudbu nebo telefon. Přehledný, jasný, ovládat se ho naučíte během pár sekund. Přesně tak, jak to máme rády.

Další výhodou, kterou ocení zejména drobnější ženy je vyšší posazení automobilu a s tím spojený velmi dobrý výhled na všechny strany. Volant má ideální velikost, skvěle padne do ruky a hlavně neprokluzuje! Ve výbavě tohoto vozu je parkovací kamera, která vám při městském parkování na centimetry ušetří nejednu horkou chvilku. Další bezpečnostní funkcí, kterou určitě v Citroën C3 oceníte, je varování při vyjetí z vašeho jízdního pruhu. Funguje při rychlosti nad 80 km v hodině a samotnou mě překvapilo, kolikrát se za týden testování funkce osvědčila.

.....
..... | Zdroj: auto.cz

Jako slabší místa interiéru musím uvést nedostatek odkládacích ploch a také sedadla vozu, která mě svou tvrdostí a strohou hranatostí opravdu nenadchla. Citroën C3 je ale auto určené na kratší cestování, takže menší komfort lze prominout. Nemůžu také nezmínit velikost kufru, který je stejný jako u předchozího modelu - 300 litrů. Na nákup ideální, stejně jako spotřeba 5 l/100 km i ve městě, takže vaši peněženku rozhodně nezruinuje.

Sdílejte své zážitky z cest okamžitě

Velkou novinkou u tohoto vozu je zabudovaná HD kamera s GPS ve zpětném zrcátku. Stačí si pouze stáhnout jednoduše aplikaci do vašeho mobilního telefonu a pak už jen vesele fotíte cokoliv, co po cestě potkáte. Zasněženou krajinu i romantický západ slunce. Fotky i videa během vteřiny můžete sdílet se svými přáteli. A pokud máte pocit, že tuto funkci moc často nevyužijete, jste na velkém omylu. HD kamera po zapnutí okamžitě začne monitorovat prostor před vozem a v případě nehody vše automaticky zaznamená na video záznam. Díky tomu vám odpadne např. nepříjemné dokazování nehody na pojišťovně. Pro nás byl nový Citroën C3 velice milým překvapením, počáteční lehkou nedůvěru vystřídalo nadšení a jen velice nerada jsem se ze zapůjčeným autíčkem loučila.

....
.... | Zdroj: auto.cz