Skvělá zpráva! Do Karlových Varů dorazí i Uma Thurman

22. června 2017 • 06:00
Na festival do Karlových Varů přijede i Uma Thurman
Na festival do Karlových Varů přijede i Uma Thurman • Foto: Profimedia.cz

Herečka a producentka Uma Thurman, držitelka Zlatého glóbu za film Duševní slepota a více než dvacítky prestižních ocenění z filmových přehlídek a festivalů, převezme na slavnostním zahájení filmového festivalu v Karlových Varech Cenu prezidenta Jiřího Bartošky.

Většina z nás si bude určitě pamatovat její legendární tanec s Johnem Travoltou v kultovním snímku Quentina Tarantina Pulp Fiction: Historky z podsvětí. Mimochodem, za roli roztomilé přítelkyně mafiánského bosse, která si vyhodí z kopýtka a na konci večírku musí dostat injekci adrenalinu rovnou do srdce, byla nominována na Oscara, Zlatý glóbus a bezpočet dalších cen.

Úspěšnou spolupráci si po necelých deseti letech zopakovali na neméně kultovním dvoudílném opusu Kill Bill, za roli Nevěsty získala dvě nominace na Zlatý glóbus. Kromě herectví se věnuje také produkování filmů, letos působila jako předsedkyně poroty Un Certain Regard na MFF v Cannes.

Další hvězdou, kterou budete moci letos potkat na karlovarské kolonádě, je herec a hudebník Jeremy Renner, známý z oscarového filmu Smrt čeká všude, série Avengers či filmu Captain America.  Ve Varech také převezme Cenu prezidenta a zároveň uvede a představí svůj nejnovější snímek Wind River.

„Jsem rád, že řadu oceňovaných hostů letošního ročníku karlovarského festivalu rozšíří právě Jeremy Renner, který patří k hercům s velmi rozmanitou filmografií, v níž nechybí tituly vstřícně přijímané publikem i kritikou,“ říká prezident MFF KV Jiří Bartoška. Ocenění převezme za umělecký přínos české kinematografii už dříve ohlášený filmař Václav Vorlíček.

Kdo všechno bude letos ve Varech? Prozrazuje prezident festivalu Jiří Bartoška:
Jiří Bartoška představuje hosty karlovarského festivalu VIDEO Dušan Kutner, e15

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy