Jak vypadají hvězdy bez retuše? Legendární kalendář Pirelli je tu!

Nicole Kidman, Uma Thurman, Helen Mirrren a Julianne Moore spolu s další desítkou hereček ukazují své přirozené půvaby bez retuše v legendárním počinu od Pirelli. Snímky, které budou majitele kalendáře provázet rokem 2017, byly slavnostně představeny v Paříži v úterý tento týden.  

Novou sérii fotografií slavných krásek tentokrát pořídil německý fotograf Peter Lindbergh, který bývá označován za tvůrce supermodelek. Každá z hereček je zachycena na černobílém snímku s minimálním make-upem, což je Lindberghovo poznávací znamení.

Jeho úmyslem prý bylo zachytit citlivost a emoce, obnaženou duši žen na fotografiích víc než kdyby šlo o akty.

Lindbergh, který má již na kontě celkem tři kalendáře od Pirelli. Poprvé pro kalendář fotil v roce 1196 a podruhé v roce 2002.

Letos mu kromě Umy Thurman pózovaly také Jessica Chastain, Léa Seydoux, Robin Wright, Zhang Ziyi, Rooney Mara, Penelope Cruz, Charlotte Rampling, Alicia Vikander a Kate Winslet.

Loňský kalendář nafotila pro Pirelli slavná americká fotografka portrétů Annie Leibovitz. Vsadila na tělo a jeho proměny v průběhu života. Modelkami jí byla například tenistka Serena Williams, komička Amy Schumer a Yoko Ono.