Francouzky versus Hollywood: Komu to víc sluší na červeném koberci?

Filmový festival v Cannes je jednou z mála kulturních a módních akcí, kde se vedle sebe na červeném koberci objevují naleštěná hollywoodská dokonalost a proslulý francouzský šarm. Jaký styl je vám bližší?

Na červeném koberci v Cannes minulý týden vykrystalizovaly dva silné tábory – do jednoho patří hollywoodské herečky reprezentované letos Nicole Kidman, Elle Fanning nebo Diane Kruger (která si nakonec odnesla hlavní hereckou cenu), ten druhý tvoří globálně známé hvězdy francouzského filmu jako Marion Cotillard, Léa Seydoux či Charlotte Gainsbourg.

Při pohledu na fotografie je zjevné, že mezi oběma tábory panuje zásadní rozdíl v tom, jak přistupují ke stylingu na červený koberec. Zatímco hollywoodské hvězdy často sázely na uhlazené vlasy a precizní make-up, Francouzky vynikaly svou pověstnou ležérností, zářivou pletí a přirozeně zvlněnými vlasy, které budí dojem, jako by ani nechtěly ztrácet čas s kadeřníkem (na práci mají přece důležitější věci, jako třeba stihnout sklenku vína s kamarádkou).

Podívejte se na fotogalerii, kde najdete nejprve 6 zástupkyň Hollywoodu a poté 6 Francouzek. Který tábor je vám bližší?

Kdo další zazářil na červeném koberci v Cannes? Podívejte se na video: