Šaty v Benátkách: Romantický Hollywood versus sexy i cudná Itálie

Zatímco Praha žije týdnem módy, světové celebrity se v tyto dny sjíždějí do Benátek, kde se koná 74. ročník vůbec nejstaršího filmového festivalu. Asi největšími hvězdami byli o víkendu George a Amal Clooney, kteří se poprvé objevili na veřejnosti od narození svých dvojčat. 

Další dvojicí, která budila zaslouženou pozornost, byli Robert Redford a Jane Fonda, kteří přijeli představit společný film Our Souls at Night. Ten pojednává o dvou stárnoucích osamělých lidech, kteří už nechtějí trávit noci sami, a tak se rozhodnou být prostě spolu. Nejprve se oťukávají, svěřují se se svými životními traumaty, později se z nich stane pár.

Fascinující na tomto snímku je především reunion dvou hollywoodských velikánů, kteří se rozhodli jít do filmu i proto, aby si ještě jednou v životě mohli zahrát spolu – je to jejich čtvrtý společný snímek po Štvanici (1966), Bosých nohách v parku (1967) a Elektrickém jezdci (1979). V Benátkách, kde měl snímek premiéru, navíc oba získali ocenění za celoživotní dílo.

Clooneyho, který se tentokrát představil v roli režiséra, doprovázela na festivalu nejen jeho žena Amal, ale i Julianne Moore, jež společně s Mattem Damonem ztvárnila hlavní roli v jeho filmu Suburbicon: Temné předměstí. Snímek o uhlazeném americkém předměstí konce 50. let, které ve skutečnosti není tak idylické, jak se na první pohled zdá, má u nás premiéru 9. listopadu.

Svůj nejnovější film First Reformed prezentovali v Benátkách také Amanda Seyfried a Ethan Hawke. A na červeném koberci se dnes objeví i herečka Jennifer Lawrence, která přijela se svým přítelem, režisérem Darrenem Aronofskym, představit hororový snímek Matka!. U nás má premiéru 19. října.

Kromě pěti amerických filmů soutěží v Benátkách také čtyři domácí snímky. Na červeném koberci se to vedle hollywoodských hvězd hemží také italskými herečkami a modelkami. A zatímco Američanky sázejí na květinové výšivky a romanticky splývavé střihy, Italky se toho nebojí: Klidně zkombinují hluboký výstřih a odhalené nohy anebo se naopak celé zahalí.

Podívejte se, jak to všem slušelo na červeném koberci.