La dolce vita! Tohle jsou nejkrásnější Italky všech dob

11. dubna 2017 • 06:00
 • „Nejlepší zbraní ženy je mužská fantazie,“ řekla kdysi Sophia Loren. V takovém případě by Itálie, ač Italové nejsou zrovna synonymem pro příkladné vojáky, měla ve svých sex symbolech už od poloviny minulého století munici hromadného ničení.

  Sophia Loren

  Podívejte se na fotku odlisky Sophie z filmu Era lui, si, si! a nebudete od ní moci odtrhnout oči... Jako děvčeti se jí ještě posmívali pro její hubenou postavu a přezdívali jí „párátko“.

  Za války ji také na útěku do krytu na bradě zranil šrapnel z bombardování. Avšak v soutěži krásy v roce 1950 už byla Sophia s uhrančivýma očima, smyslnými ústy a úchvatnou ženskou postavou mezi finalistkami.

  Záhy odjela do Říma, kde si zahrála ve filmu Quo Vadis a také skončila jako druhá na Miss Řím. Tady Sophii také objevil osudový muž jejího života, filmový producent Carlo Ponti.

 • Gina Lollobrigida

  „Říkají o mně, že jsem americká Lollobrigida,“ prohlásila ve své době Marylin Monroe. Také Gina si byla od mládí vědoma své krásy a uměla ji zhodnotit: Vyhrála soutěž Miss Řím a v roce 1947 byla třetí na Miss Itálie (shodou okolností se dívky – Lucia Bosé a Gianna Maria Canale – které se umístily před ní, staly také filmovými hvězdami, i když nedosáhly takové slávy).

  Z fotografií Giny vždy vyzařovala krása, kterou můžeme nazvat klasickou, ale zároveň jistý klid a schopnost porozumění. Gina Lollobrigida je také známa svou filantropií.

 • Claudia Cardinale

  Ach, ten život hvězd! Několik let se utajovalo mateřství nadpozemsky půvabné Claudie; syna Patricka, kterého měla v 19 letech, vydávali za jejího nejmladšího bratra. V tom věku také vyhrála titul nejkrásnější Italky v Tunisku (odkud pocházela), za což dostala zájezd na benátský filmový festival.

  Claudia byla fotogenická už od útlého dětství a její exotická krása okouzlila i Benátky – do dvou měsíců měla filmový kontrakt. S jejím půvabem kontrastoval jen poměrně hluboký a drsný hlas, který řada méně odvážných režisérů nechala předabovat. Velikáni, jako Fellini či Visconti nikoli. 

 • Isabella Rosselini

  Skutečnou krásu, tu, která vychází z nitra ženy, čas promění, ale nezahladí. Příkladem je herečka a modelka Isabella Rosselini, která se nyní stala tváří kosmetické značky Lancȏme, stejné, v jejíž reklamě se objevila před více než třiceti roky.

  Herečku, která zdědila gen krásy po své matce – švédské herečce Ingrid Bergmannové – proslavil film Modrý samet od Davida Lynche. Velkou podobnost inteligentního půvabu Isabelly Rosselini můžeme najít u slovenské herečky Emílie Vášáryové.

 • Mariacarla Boscono

  „Smysl pro to, jak se stát úchvatnými – to je pro nás Italky příznačné,“ říká Mariacarla Boscono časopisu Vogue.

  „Milujeme dobře se obléci a upravit. Moje maminka se každé ráno zlobí s natáčkami, i když se nikam nechystá.“

  Magnetizující hnědookou dívku s očima posazenýma dále od sebe jako na obrazech antických žen přesvědčil před lety k modelingu rodinný přítel-fotograf. Dnes je Mariacarla favoritkou nejen Karla Lagerfelda, ale jednou z nejžádanějších italských modelek. Má za sebou také divadelní zkušenost v Lee Strasberg Theatre Institute v New Yorku. Je pátým rokem svobodnou matkou.

 • Monica Vitti

  „Nevím, jestli jsem krásná. Byla jsem nejmíň hezká z celé rodiny. Byla jsem jiná. Vysoká, hubená, od mala s brýlemi,“ řekla v rozhovoru pro deník Lla Stampa v roce 1993 Monica Vitti.

  „Nějakou roli snad hrály moje vlasy, oči a nohy snad taky nebyly špatné. Ale naštěstí to není můj problém.“ Vášnivá, zvědavá, toužící, přátelská – tak sebe sama popsala jedna z největších italských hereček, spjatá pracovně i v životě s Michelangelem Antonionim. Od roku 1995 je manželkou režiséra Roberta Russoa.

 • Monica Belluci

  Nejstarší bondgirl všech dob – zdá se vám ten titul posměšný? Prohlédněte si fotografie krásné Moniky Belluci a váš pocit vystřídá lehký stud a obdiv. Neuvadající krása a sexappeal herečky a modelky, která se původně chtěla živit právem, jsou neseny inteligencí.

  Modelingu se kdysi začala věnovat proto, aby si vydělala na studia na univerzitě v Perugii. Vedle italštiny mluví plynně anglicky a francouzsky, v obou jazycích i hrála. Rozumí i perštině. A recept na krásu od temperamentní Italky? „Dobře jezte, hodně spěte a často se milujte.“ Tak to abychom si to snad zapsali.

  Článek připravil časopis ForMEN.

Autor: David Nesnídal
Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy