Princezna Diana

Princezna Diana Zdroj: profimedia.cz

Nový muzikál Diana: O Charlesově nevěře i jejím dobrém srdci!

Britským divadelním cenám Laurence Oliviera letos vévodil hiphopový muzikál Hamilton. A dost možná tady máme žhavého kandidáta, který by v příštím roce mohl získat nejedno ocenění. V roce 2019 míří na divadelní prkna zbrusu nový muzikál o princezně Dianě! 

Muzikál s názvem Diana bude vyprávět o životním příběhu jedné z nejoblíbenějších členek britské královské rodiny. Konkurzy na herce už jsou uzavřené a v nejbližší době se začne zkoušet.

Muzikálový příběh začne v roce 1981, kdy princ Charles požádal Dianu o ruku. Bude zaměřený především na to, jak se tehdy dvacetiletá Diana Spencer stala princeznou, jaký vztah měla se svým manželem a nebude chybět ani jeho tehdejší milostná aféra s Camillou Parker-Bowles.

Oficiální synopse říká: Je rok 1981 a celý svět je doslova hladový po královské svatbě. Je ale dvacetiletá Diana připravená na to, co přijde potom? Po pohádkovém sňatku poznává Diana pravou tvář svého vzdáleného manžela, britskou monarchii a neunavitelnou pozornost médií.

Autor muzikálové hry Joe DiPietro ohledně obsazení prozradil zatím jen to, že vybírali pro muzikál Diana mladé a neokoukané tváře. A ti, které vybrali, jsou prý mimořádně talentovaní. Režisérem hry je držitel prestižní ceny Tony Awards Christopher Ashley.Premiéra muzikálu bude 19. února příštího roku a zatím jsou v plánu představení do konce března.