Video placeholde

Nejkrásnější královské zásnubní prsteny: Víme, kde pořídíte podobné!

Kde pořídil monacký kníže Rainier III. prsten pro svou lásku Grace Kelly? A proč zdobil zásnubní prstýnek princezny Diany zrovna modrý safír? Podívejte se na nejkrásnější prsteny budoucích princezen a královen. Podobné můžete mít i vy!

Každý zásnubní prsten má svůj příběh, třeba právě výše zmiňovaná Grace Kelly dostala od svého nastávajícího monackého knížete Rainiera III. prstýnek Cartier posetý rubíny a diamanty. Ten se však příliš dlouho na prsteníčku americké herečky neohřál. Nejspíš se kníže netrefil do jejího vkusu, a tak prsten brzy vyměnil za desetikarátový diamant stejné značky.

Zásnubní prsten s diamantem dostala také královna Alžběta II. od prince Philipa. Ten se rozhodl, že ruku jeho nastávající by měl zdobit diamant z diadému jeho matky Alice z Battenbergu. Investované peníze i čas se však vyplatily, královna nosí překrásný prsten dodnes.

Trochu jiný příběh má prstýnek, kterým požádal o ruku korunní princ Charles svou první manželku Dianu. Rozhodl se pro výrazný safír, protože jeho matka měla oblíbenou brož právě se safírem. Prsten s drobnými diamanty a safírem vyrobilo královské šperkařství Gerrard. Dnes ten samý prsten nosí vévodkyně Kate.

Víte, jaký prsten dostala druhá manželka prince Charlese Camilla? Na další královské prsteny a jejich příběhy se podívejte do naší galerie:

Jak šel čas s Kate Middleton:

Video placeholde

Doporučujeme

Načíst další články