Láska & styl: Nejkrásnější páry filmového festivalu v Cannes

Za normálních okolností by v těchto dnech probíhal v jihofrancouzském Cannes 73. ročník prestižního filmového festivalu a my bychom vám přinášeli galerie outfitů z červeného koberce. Letos je ale vše jinak, a tak se alespoň pojďme podívat do historie. Konkrétně do historie, kterou kdysi psala láska. 

Co si budeme povídat, na filmových festivalech je hned po filmech tím nejzajímavějším červený koberec a co se na něm odehrává. Ať už z módního, anebo vztahového hlediska. A když se tyto dva aspekty spojí, mohou vzniknout skutečně nezapomenutelné momenty, které píší historii.

Romy Schneider a Alain Delon, kteří se fotografy nechali zvěčnit na balkóně hotelu Carlton. Serge Gainsbourg a Jane Birkin, která si na červený koberec vzala proutěný košík a, byť pochází z Velké Británie, navždy tím položila základy mýtu o nenuceném stylu Francouzek. Odtažitý princ Charles a princezna Diana, která v Cannes zazářila ve skvostném modelu návrhářky Catherine Walker. Anebo Jennifer Aniston, kterou fotografové zachytili, jak Bradovi Pittovi láskyplně upravuje motýlka. Rok poté už byl jejich vztah minulostí.

Z následujících párů je aktuální jen ten poslední, ostatní rozdělila smrt nebo zkrátka jiný vztah. Přesto v naší paměti zůstávají stále spolu.

Které páry zazářily v Cannes? Podívejte se do fotogalerie.