Fén jako tajná zbraň!

Fén jako tajná zbraň! Zdroj: Schutterstock

Nejen na vlasy. 13 situací, kdy vás zachrání fén

Nikdy by mě nenapadlo, že téma fén může být tak zajímavé. Tyhle triky vyzkoušela osobně celá redakce. Určitě přijdete i na další způsoby, jak si usnadnit život. Nebojte se zapojit fantasii a improvizovat!  

1. Jste na dovolené a potřebujete rychle ohřát jídlo? Díky fénu bude teplé za pár minut, aniž byste museli použít vařič nebo mikrovlnku.

2. Dostala jste menstruaci, prášky proti bolesti nezabírají a termoláhev není po ruce? V krizové situaci vás zachrání před vlnou bolesti horký vzduch fénu puštěný přímo na břicho.

3. Chystáte se na rande a oblíbené tričko máte čerstvě vyprané? Pokud nemáte doma žehličku, zkuste mokré oblečenívysušit fénem puštěným na plný výkon.

Pokračování 2 / 4

4. Potřebujete uspat děti a nic nezabírá? Zkuste jim místo zpívání ukolébavky pustit fén.

5. Než se odmrazí lednička, může trvat i hodiny. Vyhrát souboj s ledovými nánosy bez zbytečného čekání, vám umožní vysoušeč vlasů.

6. Jak odlepit dálniční známku nebo samolepku, aniž byste si zlámala nehty? S pomocí fénu to půjde skoro samo. Stačí ji nahřát fénem a pak opatrně sloupnout.

Pokračování 3 / 4

7. Padají vám sluneční brýle z nosu? Upravte nožičku brýlí pomocí fénu. Plast bude díky horkému vzduchu tvárnější a snadno ho vytvarujete podle potřeby.

8. Čajové svíčky snadno vykouzlí romantickou atmosféru. Bohužel také zanechávají nepříjemné stopy na nábytku, pokud se vám podaří vylít horký vosk. Zbavit se vosku můžete snadno pomocí fénu.

9. Potřebujete odstranit prach z nábytku a nemáte po ruce prachovku nebo hadřík? Použijte k odstranění nánosů fén.

Pokračování 4 / 4

10. Dala jste si horkou sprchu a zapařilo se vám zrcadlo? S pomocí fénu ho vyčistíte během několika minut, aniž byste musela utírat šmouhy.

11.Mokré boty nemusí schnout pouze u topení. Pokud potřebujete obuv vysušit rychle a šetrně, zkuste vsadit na fén.

12.Četla jste knížku ve vaně a podařilo se vám ji „utopit“? Zkuste vlhké stránky knihy vysušit opatrně fénem. Zabráníte tak tomu, aby se listy slepily dohromady.

13. Pokud fén zrovna nepotřebujete k jinému účelu, můžete ho použít i k vysušení vlasů.