Nejlíp protějšek proklepnete u kafe

Nejlíp protějšek proklepnete u kafe Zdroj: Shutterstock

První rande bez trapasu? Nad kávou

Jít na kávu je skvělý způsob, jak strávit první rande. Proč právě nad espresem nebo cappuccinem máte šanci se šťastně zamilovat? 

Všichni víme, že věta „pojď na kafe“ může mít mnoho významů. Dvě kamarádky mohou společné „kafe“ používat jako synonymum pro večer strávený u minimálně dvou láhví vína.

V pracovním světě může pozvání od šéfa na kafe mimo kancelář znamenat rozhovor důležitý pro vaši kariéru. A když dostanete pozvání na kafe cestou z baru, pravděpodobně jde o nabídku sexuálního ražení.

A existuje celá řada důvodů, kvůli nimž je pozvání na kávu skvělou záminkou pro první rande.

Pokračování 2 / 3

Vsaďte na nezávaznost

Možná to nezní tak oslnivě jako pozvání na romantickou večeři při svíčkách. Ale právě určitá nezávaznost je na první schůzce víc než žádoucí. Ještě o sobě navzájem skoro nic nevíte, teprve chcete zjistit, jestli to mezi vámi zajiskří. A kdyby to náhodou nezajiskřilo, v potemnělé vinárně to může být o dost větší trapas.

Na kávu navíc můžete jít v kterékoli části dne, klidně i ráno nebo odpoledne, což vám dává únikovou cestu, kdyby se rande nevyvíjelo podle vašich představ.

Další výhodou je, že šálek kávy vás ani váš protějšek rozhodně nezruinuje. To znamená, že ani jeden z vás se nebude cítit pod tlakem, a pokud za vás muž zaplatí, nemusíte se mu cítit nijak přehnaně zavázána.

Pokračování 3 / 3

Lepší než alkohol

Myslíte si, že pár skleniček vína nebo koktejl vám pomůže se víc uvolnit a zazářit? Nebuďte si tím tak jisti. Kofein probouzí náš mozek k větší činnosti, jsme díky němu pozornější a dokážeme lépe argumentovat.

Nad šálkem kávy tak máme větší šanci toho druhého opravdu důkladně poznat, klást ty správné otázky a skutečně naslouchat odpovědím. Krom toho máte jistotu, že to nepřepísknete s alkoholem. Nervozita dělá své.

Podle objednávky kávy se o svém protějšku také můžete ledacos dozvědět. Vybírá si v kávovém lístku jako znalec a vyžaduje flat white, žongluje pojmy jako Arabica nebo Robusta? Buď chce udělat dojem, anebo může být podobně vybíravý i v jiných oblastech života.

V každém případě berte první rande u kávy jako skvělou příležitost, jak svůj protějšek poznat jinak, než by se vám to podařilo ve vinárně, v klubu nebo v baru.

Článek připravil časopis Moje psychologie.