...

... Zdroj: © 2018 WARNER BROS. ENTERTAINMENT INC.

Listopadové filmové premiéry: Příběh Freddieho Mercuryho i návrat Rockyho!

Říjen byl, co se týče filmových premiér, opravdu nadupaný. Ale listopad se nenechá zahanbit. Vybrali jsme pro vás premiéry těch nejzajímavějších filmů různých žánrů. Svého favorita si najde opravdu každý. 

Film: Climax

Žánr: Horor, taneční

Premiéra: 1. listopadu

Režie: Gaspar Noé

Tak tenhle večírek se opravdu pořádně zvrhne. Píše se rok 1996 a třicet tanečníků a tanečnic slaví závěr intenzivního tréninku na turné v USA. Drogový muzikál nebo chcete-li taneční horor vyhrál jednu z cen na filmovém festivalu v Cannes a podle všeho je to nejlepší počin režiséra Gaspara Noého. Pokud jste milovníky dlouhých záběrů a filmů, které s vámi psychicky i fyzicky zamávají, nenechte si tenhle drogový taneční večírek ujít!

...
... | Zdroj: Climax

Film: Bohemian Rhapsody

Žánr: Životopisné drama

Premiéra: 1. listopadu

Režie: Bryan Singer

Film, který je oslavou legendární kapely Queen, jejich hudby a především nezapomenutelného Freddieho Mercuryho, se dva dny od premiéry vyšplhal na přední příčky mezi nejlepší filmy vůbec. Za doprovodu ikonických písní vás snímek přenese do začátků celé kapely, nechá vás nahlédnout do osobních životů jejích členů a nabídne strhující koncert z roku 1985, kde Queen předvedli jednu z nejlepších hudebních show v historii rocku. Herec Rami Malek ztvárnil božského Freddieho Mercuryho na výbornou. Tenhle snímek je opravdu zážitek, který si nesmíte nechat ujít!

...
... | Zdroj: Courtesy Twentieth © TM © 2018 Twentieth Century Fox Film Corporation.

Film: Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny

Žánr: Dobrodružné fantasy

Premiéra: 15. listopadu

Režie: David Yates

Druhé pokračování trilogie Fantastická zvířata je konečně tu! Na konci prvního filmu dopadne Kouzelnický kongres USA s pomocí Mloka Scamandera (Eddie Redmayne) mocného černokněžníka Grindelwalda (Johnny Depp). Ten ovšem unikne a chce za pomoci svých stoupenců zajistit vládu čistokrevných čarodějů nad všemi bytostmi. V tomto činu se mu pokusí zabránit Albus Brumbál (Jude Law) společně se svým bývalým studentem Mlokem. Velkolepá bitva znepřátelených čarodějů začíná!

...
... | Zdroj: © 2018 WARNER BROS. ENTERTAINMENT INC.

Film: Útok z hlubin

Žánr: Akční thriller

Premiéra: 22. listopadu

Režie: Donovan Marsh

Tak co na nás z ledové vody severního oceánu "vyskočí" tentokrát? Kupodivu to není obří chobotnice ani žralok s dvěma hlavami, a proto se na tento film tak těšíme! Český překlad je totiž trochu matoucí, ve skutečnosti se jedná o politický thriller. Studená válka mezi Západem a Ruskem neskončila, stále tu probíhají nebezpečné mocenské hry. Pod hladinou pošle ruská ponorka bez varování své nepřátelé ke dnu, nad hladinou zase zmizí ruský prezident. Do akce je povolána speciální útočná ponorka, jejíhož kapitána ztvární Gerard Butler. Jeho mise v hlubinách oceánu bude delší a náročnější, než sám očekával.

...
... | Zdroj: © Hunter Killer Productions

Film: Creed II.

Žánr: Sportovní drama

Premiéra: 22. listopadu

Režie: Steven Caple Jr.

Rocky je nesmrtelný! Po třech letech se znovu vrací i se svým svěřencem Adonisem Creedem. Ten se snaží věnovat svým nejbližším a zároveň nezanedbat přípravu na důležitý souboj v ringu. Čeká ho totiž soupeř, který je nejen velmi silný, ale také je úzce spojený s neštěstím, které se stalo Adonisově rodině. Snímek vám znovu oživí vzpomínky na Rockyho legendární zápasy v ringu.

Creed II.
Creed II. | Zdroj: © 2018 Metro-Goldwyn-Mayer Pictures Inc. and Warner Bros. Entertainment Inc

Film: Vdovy

Žánr: Kriminální drama

Premiéra: 29. listopadu

Režie: Steve McQueen

Ve hvězdně obsazeném dramatu uvidíte Violu Davis, Michelle Rodriguez, Elizabeth Debicki, Liama Neesona nebo Colina Farrella. Čtyři ozbrojení zločinci zemřou při pokusu o loupež. Jejich manželkám zbydou oči pro pláč, obrovské dluhy a nebezpeční věřitelé v patách. A právě to spojí osamělé a vystrašené ženy dohromady. Pochopí totiž, že když budou táhnout za jeden provaz, zvládnou nemožné. Své osudy vezmou do svých rukou!

...
... | Zdroj: Merrick Morton - © 2018 - Twentieth Century Fox Film Corporation.