Kráska a zvíře v novém kabátě. Zamilujte se do nové pohádky

Před dávnými časy žil v krásném zámku půvabný mladý princ... a pohádka začíná. Přiznejme si, ač jsme už dospělé, snění nás neopustilo. A studio Walta Disneyho nám připravila další pohádku, ze které nespustíme oči. A zejména z hlavních protagonistů Emmy Watson a Dana Stevense. Jste zvědavé, co se ve filmu objeví? Můžete s námi soutěžit a vyrazit na premiéru se stylovými doplňky.

Klasický příběh o Krásce a zvířeti se svým ponaučením o tom, že skutečnou krásu lidé nosí ve svém nitru, pochází z Francie 18. století, kdy byla Gabrielle-Suzanne Barbot de Villeneuve publikována první verze této pohádky pod názvem La Belle et la Bête. Za jeho vrcholnou podobu je považován animovaný film společnosti Disney z roku 1991, nominovaný na Oscara.

Kráska a zvíře v novém

A studio Walta Disneyho přichystalo další remake. Klasická pohádka Kráska a zvíře se objeví v kinech ve 3D 16. března 2017.

Film nabízí divákům pohled na princův život dříve, než se stal zvířetem, a také na události, které z něj učinily muže, jenž si svou kletbu zasloužil. Více se věnuje také osudům Krásky předtím, než se vydá na zámek a setká se se zvířetem a pomáhá tak vysvětlovat, co mají ti dva společného a proč se z nich stali ti, kým nyní jsou.

Kráska a zvíře

Těšit se můžeme na dívku Bellu, kterou si zahraje Emma Watson, jež známe všichni z příběhu o Harry Potterovi. Role zakletého prince připadne na Dana Stevense.

Kráska je dívka, která se vlastně vůbec nestará o to, jestli by z ní mohla být princezna,“ popisuje režisér a spoluautor scénáře Bill Condon. „Nejde jí ani tak o to, aby si našla muže a vdala se, ale chtěla by poznávat svět a zjistit, kým doopravdy je.

Tvůrci firmu použily spoustu krásných animací, vytvožily úchvatné dekorace a s jistotou se zaposlouocháme do nových skladeb od osminásobného držitele Oscara, skladatele Alana Menkena (Malá mořská víla, Aladdin, Pocahontas) a zkušeného textaře a trojnásobného držitele Oscara Tima Rice (Lví král, Evita).

Kráska a zvíře

Kdykoliv zaslechnu hudbu z Krásky a zvířete, vybaví se mi ten dětský pocit, že všechno dobře dopadne a že na světě existuje naděje, a cítím, že je všechno tak, jak má být,“ popisuje Emma Watson.

Zajímavosti z natáčení překvapí

Pro potřeby dekorací bylo při natáčení spotřebováno přes 8700 svíček.

Během natáčení bylo vypěstováno nebo zakoupeno zhruba 1500 červených růží, které byly použity v rámci příprav na natáčení nebo jako dekorace.

Tvorba začarovaného lesa, který obklopuje zámek zvířete a najdeme v něm skutečné stromy, keře, zamrzlé jezero a 20 tisíc rampouchů, trvala 15 týdnů.

Kráska a zvíře

Na ušití Krásčiných žlutých šatů bylo spotřebováno zhruba 55 metrů velmi lehké saténové organzy. Při jejich šití, které zabralo přes 12 tisíc hodin, se spotřebovalo celkem 915 metrů nití a k jejich ozdobení bylo použito 2160 křišťálů Swarovski.

Soutěž

Už teď si plánujete, jak na Krásku a zvíře vyrazíte? Můžete s námi soutěžit od 6.3. do 9.3. 2017 na našem Facebooku a vyhrát stylové balíčky plné dárků a vstupenek. Stačí zodpovědět jednoduchou otázku a s trochou štěstí jsou tyto krásné ceny vaše.

Výherní balíček Kráska a zvíře