.

. Zdroj: shutterstock.com

.
.
.
.
.
10
Fotogalerie

Emma Watson. Ze zvědavé Hermiony úchvatnou Kráskou

Bylo jí deset let, když začala točit svůj první film v roli budoucí čarodějky Hermiony. Tehdy na konkurz šla jen ze zvědavosti, na popud svých kamarádů. A dívce z Paříže  se mění život. Její jméno zná celý svět a vyrůstá z ní žena se smyslem pro módu, zajímá se o rovnoprávnost žen a v roce 2014 se stává ambasadorkou pro OSN.

Není to náhoda, že se z Emmy stává herečka. Svůj zájem o herectví má od útlého věku, umí dobře anglicky a francouzsky, je pilnou studentkou a studuje na prestižní univerzitě v Brownu na Rhode Islandu, kde v květnu 2014 úspěšně složila závěrečné zkoušky. Na dlouhou dobu ji zaměstnává natáčení čarodějnické série o Harrym Potterovi. Dostává se do povědomí diváků, ale i režisérů, kteří využívají jejího hereckého talentu a přichází další role. Kritiky chválily rostoucí zralost její i jejích hereckých kolegů a the New York Times označil její výkon za "dojemně opravdový". Ze tří nominací v roce 2004 získala bronzovou cenu Otto, cenu za dětskou roli roku, jednu z cen, které každoročně uděluje časopis Total Film. Později toho roku se stala nejmladší osobností, která se kdy objevila na titulní stránce časopisu Teen Vogue.

Miluje módu a má styl

Móda ji moc baví. Prohlásila, že módu považuje za velmi podobnou umění, které studovala ve škole. V červnu 2009 se stává partnerkou a tváří nové kampaně společnosti Burberry. Později se objevila také na módní přehlídce Burberry 2010 Jaro/Léto po boku svého bratra Alexe. V roce 2011 se stala tváří francouzské kosmetické značky Lancôme.

Ambasadorka OSN za rovnoprávnost žen

V roce 2014 se Emma stala ambasadorkou pro OSN, konkrétně pro UN Women, kde propaguje a vede kampaň "He for She". Ta má upozornit na rozdíly mezi muži a ženami a přesvědčit co nejvíce mužů, aby souhlasilo s rovnoprávností. Emma Watson na stejnojmené akci přednesla řeč, kterou ohromila a inspirovala davy lidí a další celebrity, které ji podporují.

Emma a její filmy

V roce 2012 přišla její další velká role, a to ve filmu Ten, kdo stojí v koutě, kde po boku Logana Lermana ztvárnila postavu teenagerky Sam, za kterou obdržela cenu na San Diego Critics Choice Awards a spoustu dalších ocenění. V březnu 2014 zazářila katastrofickém snímku Darrena Aronofskeho Noe, kde ztvárnila nevlastní dceru Noema (Russell Crowe) Ilu. V roce 2015 začala natáčet novou verzi Krásky a zvířete od Disneyho, která měla premiéru v březnu 2017. Bude se vám líbit.

Video placeholde

Emma Watson. Ze zvědavé Hermiony úchvatnou Kráskou

.
. | Zdroj: shutterstock.com
.
. | Zdroj: shutterstock.com
.
. | Zdroj: shutterstock.com
.
. | Zdroj: shutterstock.com
.
. | Zdroj: shutterstock.com
.
. | Zdroj: shutterstock.com
.
. | Zdroj: shutterstock.com
.
. | Zdroj: shutterstock.com
.
. | Zdroj: shutterstock.com
Herečka Emma Watson.
Herečka Emma Watson. | Zdroj: Profimedia