Jamie Dornan: Zpívá, hraje sexy milionáře i seriového vraha

Řekněme v posledních dnech nejsledovanější muž. Jeho kariéra se v současné době točí hlavně kolem filmové série Padesát odstínů šedi, ale tenhle irský krasavec dokáže zahrát i šerifa, parašutistu nebo vraha, a dokonce je i zpěvákem. Svou tvář propůjčil i značce Calvin Klen. Co se na něj trochu zaměřit?

O čem se ví, ale tolik nemluví

Ač v roli Christiana smutný a přísný, ve svém osobním životě velmi veselý a pohodový člověk, který od svých 16 let žije bez matky. Jeho rodinu tvoří ještě dva sourozenci a otec, který je gynekolog. Svému krásně vyrýsovanému tělo vděčí zájmu o sport, v mládí mu nebyly cizí ragby a dnes ho můžeme vidět i na golfovém hřišti.

Jamie Dornan umí hrát golf

Své tělo propůjčil mnoha reklamám jako model pro značky Calvin Klein, Dior, Asquascutum a Armani. V roce 2006 nafotil uspěšnou kampaň pro Calvina Kleina s Kate Moss, a jeho tvář se stala celosvětově známou díky kampani na parfém dior Homme.

Jedna z jeho zálib je i hudba, proto Jamieho můžeme slyšet, jak zpívá. Když studoval Methodist College Belfast, spřátelil se se svým kamarádem Davidem Alexandrem, se kterým měli hudební skupinu Sons of Jim.

Anthropoid, 50 odstínů šedi nebo The Fall

V roce 2006 se objevil ve filmu Marie Antoinette. V roce 2011 získal roli Šerifa Grahama v seriálu stanice ABC Once Upon a Time. V roce 2013 získal roli v irském dramatickém seriálu The Fall, ve kterém hrál Paula Spectora, sériového vraha terorizujícího Belfast. A pak se stává hlavním hrdinou erotické trilogie.

S Českou repubikou je spjat díky roli atentátníka na Heydricha Jan Kubiše. Možnost s ním natáčet měla i jedna z našich nejúspěšnějších hereček Aňa Geislerová, která v rozhovoru pro časopis Reflex říká: „Je to milej, vtipnej, společenskej člověk, dělal na placu příjemnou náladu.“ Sama se prý vůbec nediví, že za ním jezdí fanynky z celého světa.