Idolové z přelomu milénia: Co dnes dělají Josh, Orlando nebo kluci z Tokio Hotel?

10 min čtení

10 min čtení

V první dekádě nového tisíciletí jejich tváře plnily stránky Bravíčka a my, tehdy dospívající mileniálky, jsme je jednoduše zbožňovaly. Fešáci v následujícím výčtu na nás shlíželi z plakátů vylepených na zdech našich pokojíčků, případně z filmového plátna nebo z televizní obrazovky skrze videoklipy na Óčku. Kluky z Tokio Hotel, Orlanda Blooma nebo třeba Joshe Hartnetta sice postupem let nahradili mladší kolegové, oni sami ale nikam nezmizeli. Co naši dávní idolové dělají dnes?

Bill a Tom Kaulitzovi z Tokio Hotel

Důležitá je jediná otázka: Tom, nebo Bill? Německá kapela Tokio Hotel se středoevropskému publiku představila v roce 2005 hitem Durch Den Monsun a odstartovala jím svou dosud trvající kariéru. Kromě ústředních dvojčat Kaulitzových, z nichž jedno zpívá a druhé hraje na kytaru, jsou součástí skupiny ještě bubeník Gustav Schäfer a basák Georg Listing.

Loading

Popularita Tokio Hotel téměř okamžitě narostla do nebeských výšin. Náctiletí hudebníci měli obrovské množství fanynek nejen v rodné zemi, ale i v Česku a několikrát řešili problémy se stalkerkami. Bulvární magazíny zase rády rozebíraly sexuální orientaci Billa Kaulitze, jehož výrazně stylizovaná androgynní image působila na přelomu milénia na řadu lidí dráždivě.

Po úspěchu v Evropě se kapela rozhodla natáčet desky nejen v němčině, ale také v angličtině, a prorazit tak i mimo starý kontinent. Následovalo stěhování do Los Angeles a několikaletá tvůrčí pauza. Dnes Tokio Hotel opět živě koncertují. A bohužel, i Billova orientace je stále předmětem debat – on sám říká, že na genderu milované osoby mu nesejde, a v roce 2021 médiím prozradil, že několik let udržoval polyamorní vztah se svým nejlepším kamarádem a jeho přítelkyní. Tom Kaulitz si v roce 2019 vzal topmodelku Heidi Klum.

Loading
Loading

Další mileniální idoly najdete v následujících kapitolách. >>>