Filmový tip: Idoly devadesátek Keanu Reeves a Winona Ryder opět spolu!

A máme tu další devadesátkový reunion snů! Tentokrát se na filmovém plátně setkají herci, které jsme milovali před dvaceti lety a kterým se i v posledních letech podařilo navázat na tehdejší slávu, takže nás nečeká žádný šok z toho, jak zestárli. Keanu Reeves a Winona Ryder navíc skoro nezestárli, a tak si mohli zahrát pár, který se do sebe zamiluje.

Poprvé si spolu zahráli v roce 1992 v Draculovi Francise Forda Coppoly, podruhé v komiksovém dramatu Temný obraz o čtrnáct let později. Oba jsme také mohli vidět ve filmu Soukromé životy Pippy Lee, nicméně zde se dějově míjeli. Letos, šestadvacet let po kultovním Draculovi, se můžeme těšit na příběh, který svede dva idoly z plakátů našich pokojíčků opět dohromady – a tentokrát v ryzí romantické komedii Destination Wedding.

Potkají se na letišti. On je poněkud nerudný, ona trochu hysterická, od prvních vět je jasné, že si ti dva nebudou rozumět. Tedy vlastně budou, protože tohle je přesně ten výchozí bod pro cestu, na jejímž konci se do sebe zamilují. Keanu a Winona, vlastně Frank a Lindsay, totiž dostali pozvánku na stejnou svatbu. Oba jsou čtyřicátníci zklamaní životem a oba jsou single. A oběma hercům to i po letech zatraceně sluší, takže i když to možná bude příběh plný scenáristických klišé, už teď se nemůžeme dočkat 30. srpna, kdy půjde film do kin.

Mimochodem, Winona Ryder se vůbec veze na retro vlně. Poté, co svou kariéru vzkřísila díky roli svobodné matky Joyce Byers, která řeší zmizení syna v seriálu Stranger Things, a po reunionu s Keanu Reevesem se vrhá na pokračování osmdesátkové fantasy komedie Beetlejuice, kde si opět zahraje s Michaelem Keatonem. Výsledek uvidíme v roce 2020.