Čtyři tipy, jak o Vánocích konat dobro!

Pokud nám to situace umožňuje, měli bychom (nejenom o Vánocích) myslet na ty, kteří s láskou a otevřenou náručí uvítají jakoukoliv podporu.

Vánoční dobrostromek

Květinářství Florino spustilo on-line projekt chcistromek.cz, kde si můžete pořídit jednu z prémiových normandských jedliček a nechat si ji doručit ve vámi zvolený čas až domů. Nejenže vám tahle koupě ušetří čas ve frontách na stromky, ale také uděláte dobrý vánoční skutek. Florino totiž spolupracuje s fondem Radost dětem, který podporuje děti z dětských domovů. Florino sesbíralo přání dětí právě z dětských domovů a rozdělilo dárky do tří kategorií – do 250 Kč, do 500 Kč a do 1000 Kč. K ceně velkého stromku je připočítaná polovina ceny dárku a tu druhou zaplatí Florino.

Více informací naleznete na www.chcistromek.cz.

Loading

Drobný příspěvek, který pomůže

V posledních třech letech byly v obchodech Marks&Spencer umístěny Stromy splněných přání pro seniory, podle kterých plnili zákazníci přání opuštěným a nemocným lidem z Domova pro seniory Stachy-Kůsov. „Letos jsme nechali vybrat zaměstnance našich jednotlivých prodejen, koho chtějí podpořit, aby tak měly šanci i lokální organizace. Tato vánoční charita je opět součástí našeho etického a ekologického tzv. plánu A, který si klade za cíl pomáhat budovat udržitelnou budoucnost a mít pozitivní dopad na společnost i planetu, a to prostřednictvím všeho, co firma dělá,“ řekla Helena Vyhnánková, marketingová managerka M&S. Zákazníci přispějí například nákupem pyžama nebo noční košile se Snoopym částkou 42 Kč, balení ponožek s postavičkami 17 Kč, dekorace ve tvaru červenky a vánočního pudingu 25 Kč, plechovky se sušenkami 9 Kč, adventního čokoládového kalendáře s postavičkami 4 Kč a každého prodaného svařeného ovocného čaje 4 Kč.

Výtěžky vybrané v prodejnách poputují například do Karlových Varů do pacientské organizace Debra, která pomáhá lidem s nemocí motýlích křídel prožít co nejvíce kvalitní život, do Prahy do organizace Pink Bubble, která podporuje děti a mladistvé, jimž život zkomplikovalo onkologické onemocnění, nebo třeba do Plzně do Nadace pro transplantaci kostní dřeně, která pomáhá již od roku 1992 po celé České republice nemocným s onkologickým onemocněním krve, zejména s leukémiemi a lymfomy.

Kreativita je (ne)mocná!

České papírnictví papelote už více než deset let dokazuje, že kreativita má moc měnit lidské životy k lepšímu. V rámci kampaně Kreativita je (ne)mocná! vyzývá k podpoře rodičů samoživitelů. Do Vánoc chce vybrat alespoň 200 000 Kč. „Tvořivost je nezbytné u dětí podporovat a rozvíjet odmalička. Musíme s nimi trávit čas, hrát si, učit se, tvořit, číst a prohlubovat tak jejich představivost a tvůrčí přístup k životu,“ je přesvědčená kreativní ředitelka a zakladatelka papelote Kateřina Šachová. Na to však mnozí rodiče, zejména ti, kteří své děti vychovávají sami, už nemají kapacitu. Na prvním místě jsou přirozeně základní životní potřeby jejich dětí a jich samotných. Proto se papelote rozhodlo jim pomoct. Na podporu rodičů samoživitelů vytvořilo aršík nálepek Kreativita je mocná. Aršík samolepek Kreativita je mocná ve formátu A5 můžete zakoupit na e-shopu papelote.cz. Cena je 121 Kč a papelote celou částku věnuje organizaci Fandi mámám.

Hlavním partnerem kampaně Kreativita je (ne)mocná! je Zásilkovna, která umožnila poštovné zdarma u všech objednávek, které aršík samolepek obsahují. Díky ní mohou dárci samoživitele podpořit, aniž by platili za přepravu. „Jsme rádi, že jsme se mohli k projektu připojit a pomoci tak rodičům samoživitelům, jejichž rodiny jsou v současné době často ve velmi složité situaci,“ říká Milan Šmíd, ředitel marketingu skupiny Packeta, majitele Zásilkovny.

Loading

Řasenka, co pomáhá

V předvánočním období se na pomoc potřebným dětem vydala také značka GOSH COPENHAGEN se svojí řasenkou Wonder Volume Mascara. Tu pořídíte za zvýhodněnou cenu 190 Kč a rovných 90 Kč putuje ve prospěch Nadačního fondu FAnn dětem, který se angažuje v řadě charitativních projektů ve prospěch dětí – ať už jde o spolupráci s nadací Naše dítě, o mnohaleté projekty s Českým výborem pro UNICEF, s nadací Modrý hroch i o řadu dalších pomocí konkrétním osobám.

Wonder Volume Mascara je báječná objemová řasenka s gumovým, speciálně tvarovaným kartáčkem drobnějšího typu, se kterým perfektně vykreslíte každou řasu. Skvěle se s ní pracuje všem začátečníkům nebo třeba v případě menších očí či povadlého očního víčka. Obsahuje provitamín B a přírodní vosk, které pečují o řasy a vyživují.

Ve všech kamenných parfumeriích FAnn a také na fann.cz bude dostupná do konce prosince nebo do vyprodání zásob.