Inspirace: Vánoční strom nemusí být vkusný, letí retro a legrační ozdoby!

Vánoční stromeček laděný do jedné, maximálně dvou barev? Proč ne... Pokud ale chcete popustit uzdu fantazii, můžete. Vrací se totiž trend zdobení, který spíš připomíná stromky našeho dětství. Čím víc lesklých, barevných a solitérních kousků, tím lépe!

Vánoce letos začínají brzy! Alespoň u supermodelky Gigi Hadid, která v září porodila dceru a před pár dny na Instagramu zveřejnila svůj ozdobený vánoční strom. Žádný stromek v květináči na terase s pár světýlky, ale skutečný vánoční strom s ozdobami v plné palbě. Visí na něm různě velké a barevné koule, ale třeba také ozdoba ve tvaru hamburgeru nebo mobilního telefonu.

Ano, je to kýč jak bič, ale je to také trend, jenž se v poslední době prosazuje ve zdobení vánočních stromků nejen v Americe, ale třeba i ve Skandinávii, kterou jsme donedávna vnímali jako mekku minimalismu.

Loading

Minimalismus, přírodní dekor a decentní sladěnost budou mít v našich srdcích a obydlích stále své místo, nicméně nejpozději s dětmi člověk zjistí, že i různobarevný vánoční strom, ozdobený vtipnými či retro solitéry, má něco do sebe. Můžete díky němu založit i novou vánoční tradici – třeba že si každý člen rodiny každý rok vybere jednu ozdobu podle svého vkusu nebo tu, která ho nějak vystihuje. Ozdoby ve tvaru princezen, autíček, láhví vína a ovladačů na playstation jsou pro to jako stvořené. Současně mohou být takové kousky skvělým drobným dárkem třeba pro kamarádky.

Loading

Dalším bodem pro takto nazdobený vánoční strom je, že připomíná ten z dětství. Ten, který býval ověšený barevnými a lesklými (a také křehkými) koulemi, zvonky či rampouchy, ale také čokoládovými figurkami nebo stříbrnými řetězy a třásněmi. Ten, který v sobě ještě ukrýval tajemství, jak to s těmi dárky je. Který zářil do tmy ve chvíli, když máma nenápadně zazvonila na zvoneček. Na tyto vzpomínky asi navazují i tradiční čeští výrobci vánočních ozdob, jako jsou Glassor, Kalada nebo Slezská tvorba, kteří mají v nabídce nejen spoustu pitoreskních figurek, ale i ručně malované retro ozdoby. Určitě vám budou povědomé!

Vtipné a retro ozdoby na stromeček najdete ve fotogalerii.