Barevné, vtipné i v retro stylu: Kde sehnat nejlepší ozdoby na vánoční stromek?

2 min čtení

2 min čtení

Vánoční stromeček laděný do jedné, maximálně dvou barev? Proč ne. Pokud ale chcete popustit uzdu fantazii a udělat ze svého stromku pestrobarevnou výstavku hned s několika druhy ozdob naráz, směle do toho! Trend vtipných a retro ozdob se stále těší velké oblibě a rozhodně vašemu vánočnímu dekoru přidá na osobitosti. Kde letos seženete ty nejlepší a nevtipnější kousky?

Pryč jsou doby, kdy jsme přemýšleli nad tím, jak mít vánoční stromek vyladěný do posledního detailu. Elegantnímu, minimalistickému pojetí výzdoby již několikátou sezónu v řadě konkuruje eklektická estetika, která v první řadě sází na vtip a divokou barevnost. Není tak už žádnou výjimkou, že přijdete ke svým příbuzným nebo přátelům na vánoční návštěvu a na stromku vás místo krémových koulí a decentního řetězu přivítají ozdoby třeba v podobě hamburgeru, sklenice se svařákem, láhve od ginu nebo třeba auta vezoucího na střeše podobně ozdobený stromeček.

TIP NA VIDEO: Naučte se správně zabalit dárek

Ano, je to kýč jak bič. Ale také je to trend, jenž se v poslední době prosazuje ve zdobení vánočních stromků nejen v Americe nebo Velké Británii, ale třeba i ve Skandinávii, kterou jsme ještě nedávno vnímali jako mekku minimalismu.

Díky zábavným ozdobám navíc můžete založit i novou vánoční tradici – třeba že si každý člen rodiny každý rok vybere jednu ozdobu podle svého vkusu nebo tu, která odráží jeho záliby a povahu. Současně mohou být takové kousky skvělým drobným dárkem třeba pro kamarádky.

Loading

Oblibě takto nazdobenému vánočnímu stromku také nahrává fakt, že nám připomíná ten z dětství. Ano, ten, který býval ověšený barevnými a lesklými (a také křehkými) koulemi, zvonky či rampouchy, ale také čokoládovými figurkami nebo stříbrnými řetězy a třásněmi. Ten, který v sobě ještě ukrýval tajemství, jak to s těmi dárky vlastně je. Který zářil do tmy ve chvíli, kdy máma nenápadně zazvonila na zvoneček. Na tyto vzpomínky dnes navazují i tradiční čeští výrobci vánočních ozdob, jako je třeba Glassor, případně lokální tvůrci –⁠ jmenujme třeba slovenskou designérku Martinu Klbečkovou tvořící pod pseudonymem Minka. Její roztomilé porcelánové ozdoby ve tvaru zvířat vám vykouzlí úsměv na rtech.