Jak se pořádně odreagovat? Naplánujte si dámskou jízdu

Řeklo by se, že nějaký návod na pořádnou dámskou jízdu je zbytečný. Ale přiznejme si, kolikrát se nám podaří vyrazit si s partičkou dámiček a pořádně se odreagovat? Čas hraje proti nám, a tak se nevyplatí nic podcenit, i když se vám může zdát, že jste královna mejdanů a žádné rady nepotřebujete. 

Jeďte na víkend, daleko a vlakem

Aby dámská jízda byla skutečnou jízdou, nemůže jít o jednovečerní flám, ale je třeba odjet na celý víkend a trochu dál od místa vašeho bydliště. Jen tak se totiž dá relativně bezpečně zaručit, že budete z dosahu manžela, partnera a dětí, kteří se s nějakým tím problémem budou muset vypořádat sami, protože vy se prostě jen tak rychle a lehce vrátit nemůžete.

A vyplatí se jet vlakem, který je vybaven jídelním vozem. Nikdo se tak nemusí chopit nevděčné role řidičky, konzumovat mohou všechny a samotná cesta se tak již mění v cíl.

My holky, co spolu mluvíme

Nepodceňte výběr účastnic zájezdu. Každá můžeme být jiná, ale je důležité, abychom spolu navzájem všechny vyšly. Dámská jízda by se neměla proměnit v cestování ponorkou. Věta „To je ale kráva!“ rozhodně nepatří na dámské jízdě mezi zakázané, má ale zaslouženě kriticky mířit na hodnocení osob ženského pohlaví, které nejsou členkou dámského gangu, který společně vyrazil za hranice všedních dnů.

Naplánujte program

Zdálo by se, že program dámské jízdy je jasný. Kavárny, hospůdky, bary. Ale ruku na srdce, když už vám není dvacet, z dvoudenní nepřetržité pařby se pak budete po návratu léčit ještě týden a relaxační a ozdravný efekt dámské jízdy přijde vniveč. Takže mezi zábavné hovory nad sklenkou něčeho alkoholického vložte i osvěžující procházku do přírody, návštěvu výstavy nebo klidně i odpolední spánek. Copak si ho doma můžete dovolit?

Nebalte chlapy

Výhodou dámské jízdy je to, že můžeme být samy sebou, před nikým se nemusíme předvádět jako sebevědomé sexy baby nebo tajemné femme fatale.

Ne že bychom neměly vypadat dobře a do baru vyrazit v teplákách a s umaštěnými vlasy. Na barové stoličce by nám to mělo rozhodně slušet, ale na poctivou dámskou jízdu je prostě mužům vstup zakázán. To samozřejmě neplatí v případě hovorů o nich. I tak je ale třeba mít na paměti, že by se debaty o mužích neměly zvrhnout v agresivní nadávky na celé mužské pokolení. Jsme sice na dámské jízdě, ale muže máme rády!

Článek vyšel v listopadovém čísle Mojí psychologie.