Střih, který milovala Carrie Bradshaw, je zpět. Přivítejte tube šaty, topy a sukně

1 min čtení

1 min čtení

Jestli se někdo řadí k módním ikonám přelomu devadesátek a nultých let, pak je to bezesporu hlavní hrdinka Sexu ve městě Carrie Bradshaw. A protože móda z této éry slaví velký comeback, vrací se s ní i takzvané tube střihy, které jsou ideální letní kombinací ležérnosti a svůdnosti.

Minimalismus, ale sexy. Tak by se dal definovat jeden ze směrů, který ovládal módu přelomu milénia. Do jednoduchých siluet, které diktovali Calvin Klein nebo Tom Ford, se postupně začaly vkrádat přístupnější a líbivější prvky, které narušovaly monopol jednoduchých siluet. Volány, romantické motivy, hravé potisky, výraznější šperky. Z dnešního pohledu není asi názornější ukázky toho, jak tehdejší móda vypadala, než seriálu Sex ve městě. Styl jeho hrdinek nejčastěji definujeme jako eklektický – protože stylistka Patricia Field občas míchala všechno dohromady. Přesto si každá postava držela svůj specifický styl – v případě Carrie Bradshaw se do jejího typického šatníku řadí i tube střihy, které nyní v módním světě opět rezonují.

TIP NA VIDEO: Jak nosit šátek na 5 způsobů?

Sex ve městě (1998–2004)

Carrie Bradshaw v seriálu Sex ve městě (1998–2004)

Tube top a šátek Hermès na paži – móda ze Sexu ve městě se vrací.

Tubové šaty nebo topy bez ramínek bývají zpravidla ze strečového materiálu, díky němuž se do nich snadno nasoukáte přes hlavu i přes nohy. Nemívají tedy žádné zipy, ale ani žádnou vnitřní podporu, čímž se liší od korzetů či bustierů. Tube sukně jsou podobné pouzdrovým, ale opět je odlišuje strečový materiál, který nevyžaduje zip. Tím může být žerzej nebo jakýkoli žebrovaný úplet. V podstatě tak jsou pokračováním trendu úpletových šatů nebo topů, které se od rafinovaných prostřihů přesouvají k přístupnější verzi ve stylu Y2K. A po vzoru Carrie se k nim letos nosí i patřičné doplňky – baguette kabelky, ozdobené střevíčky či bohémské náhrdelníky.

Inspirace z Instagramu: tube střih

Loading
Loading
Loading
Loading
Loading