Zpátky na scéně: Oblekové vesty jako ideální kousek do vedra a do práce

2 min čtení

2 min čtení

S každou další sezónou oblekové vesty dokazují, že si zaslouží místo v našich šatnících. Dají se nosit po většinu roku – a v létě zejména! Podívejte se, jaké kombinace letos letí nejvíc.

Oblekové vesty nejsou v dámské módě žádnou novinkou – ať už na ně nahlížíme optikou posledních sezón, nebo módní historie. Třídílný pánský oblek nosila už Marlene Dietrich, zatímco Brigitte Bardot oblékla přes vzorovanou košili dokonce koženou verzi (a k ní kožené kalhoty, což se i z dnešního pohledu jeví celkem radikálně). Oblekové vesty si pak získaly pozornost zejména zkraje uvolněných devadesátek, které v dámské módě oscilovaly mezi sexy minimalismem, oversize střihy na vlně grunge a stylem rozpustilé školačky – stačí si vzpomenout, co oblékala Rachel Green v Přátelích. Co nosit na hudební festivaly, v tom nás pro změnu v nultých letech školila královna Glastonbury Kate Moss – vedle holínek Hunter samozřejmě elegantní vestičku na tělo a k ní mikro šortky.

TIP NA VIDEO: Co by nemělo chybět ve správném capsule šatníku?

Kate Moss, módní ikona festivalu Glastonbury, na snímku z roku 2005

Všechny tyto vlivy se nyní střetávají i v aktuálních trendech. Obleková vesta tak může mít seriózně rovný střih, v kolekcích se ale již objevují různé cropped nebo přiléhavé variace, které suplují sexy top. V létě se navíc i volnější vesty nosí tak, aby působily opravdu nenuceným dojmem – napůl zapnuté, jen na holém těle nebo přes braletku. Patrný je také posun v kombinacích. Vedle summer suits, což jsou sety oblekových kalhot a vest, se objevují i vesty ve spojení s boxy šortkami – ty mohou být elegantnější verzí tolik oblíbených plážových pyžam čili setů košil a šortek. Také Y2K outfity s bokovými džínami nebo minisukní se hlásí o slovo. Zřejmě to nebude dlouho trvat a dojde i na vzkříšení legendárního outfitu z Glastonbury…

Inspirace z Instagramu: Jak v létě nosit vestu?

Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading