Byla to jízda je nová kniha autorky a online editorky Valentiny Lebové.

Byla to jízda je nová kniha autorky a online editorky Valentiny Lebové. Zdroj: CNC

Vrátíš se ke mně? Vzít na milost partnera, který vás podváděl, je cesta do pekla

Láska se neptá, jak moc vás může zasáhnout. Stejné je to i s rozchodem. Ani na něj se nemůžete připravit, navíc na něj musíte být dva. Buď si vyberete kráčet spolu jako vítězové, anebo se z vás v nestřežený okamžik stanou dva cizí lidí. Dva poražení. Pak se obávám, že cestu zpátky budete hledat jen těžko, píše Valentina Lebová ve své nové knize Byla to jízda. Ukázky z její publikace můžete číst i na webu Ženy.cz, tady je druhý díl literární minisérie.

Ozval se pár týdnů po mém odchodu. Poslal mi fotku, kde ho objímám, se slovy, že ho to všechno vážně mrzí. I mě to všechno vážně mrzelo, přesto jsem na to nemohla nic odepsat. Já se nechtěla vrátit, i když mě tohle celé dost bolelo.

TIP NA VIDEO: Vyplatí se žít s někým, do koho jste se nikdy nezamilovali?

Je legrační, jak někdo po fyzické stránce není vůbec váš typ, ale voní vám tak, že se zamilujete, aniž byste to plánovali. Je to tady, a starej se.

Jsem ráda, že jsem to vydržela. Chodil za mnou poměrně dlouho. Stejná práce, stejné místo. Jenže jednou to bylo: „Asi tě pořád miluju, chci se vrátit,“ a podruhé jen nadávky, které slyšet nechcete. Ne od někoho, s kým jste strávili tak dlouhou dobu. Někdy jsem vážně musela přemáhat pláč, jak hrozně mě jeho slova dokázala ranit. Jindy jsem brečela a bylo mi to jedno.

Dokonalá jsem nebyla, a ani jsem si na to nehrála. Kdo mě zná, opravdu zná, tak ví, že přetvářku ve svém slovníku nemám. Když se chci smát, směju se, když nechci, tvářím se, jak chci, a je mi fuk, co na to ostatní.

Rozchod je chyba obou, určitě na tom i já nesu svůj díl viny. Jediné, co nikdy nepochopím, je, proč má někdo potřebu vás donekonečna podvádět a řešit to tím, že vyvolává hádky a obviňuje vás. To bolí. Alespoň mě ano. Já bych nikdy nepodvedla.

Vím, nikdy neříkej nikdy, ale taky vím, kdo jsem a jaká jsem, a nepodvedla bych. Je to proti mým zásadám.

Byly dny, a málo jich zrovna nebylo, kdy ke mně přišel, rychle mě obejmul a řekl: „Nepustím tě, dokud se se mnou nezačneš bavit.“ Jenže já nemohla. Bylo v tom možná až příliš mnoho bolesti na to začít mluvit a být schopna komunikovat jakoby nic. Jeden člověk mi jednou řekl: „Někdy je lepší mlčet.“ A je to tak.

Bavit jsem se s ním už nezačala…

Knihu Byla to jízda od Valentiny Lebové si můžete zakoupit v naší on-line trafice iKiosek.

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia.cz