Video placeholde

Svůj vliv vnímám, ale nemůžu omezovat samu sebe, říká influencerka Koki

Její rukopis poznáte snadno: je sebevědomý, plný barev, třpytek, perel a kreativity. Kateřina Koki Mlejnková je jednou z nejvýraznějších českých make-up artistek a beauty influencerek. Jak vnímá influencerskou odpovědnost? Podle čeho si vybírá zakázky na líčení a podle čeho spolupráce na Instagramu? A proč se rozhodla podepsat se pod řadu přírodní skin care, když by u ní člověk čekal spíš dekorativní kosmetiku? Na to odpověděla v novém dílu pořadu Ženy v byznyse.

Ve světě make-upu je známá díky kreativním, barevným, někdy extravagantním líčením, na Instagramu patří k nejvlivnějším českým beauty influencerkám. Kateřina Koki Mlejnková začínala jako fotografka a její profil na oblíbené sociální síti podle toho vypadá. Vedle make-upu je plný módy, ale také autenticity. Koki totiž často píše o sebepřijetí, svoje followery inspiruje k tomu, by neřešili, co si o nich myslí okolí, byli sami sebou, užívali si život, nesoudili ostatní. Vnímá jako influencerka zodpovědnost za to, co lidem na sociálních sítích předává? „Jeden čas to pro mě bylo velké téma, ale řekla jsem si, že přece nemůžu omezovat samu sebe, že nemůžu pořád řešit, co ode mě lidé očekávají. Myslím, že je to o osobní zodpovědnosti těch lidí, co si z contentu na mém profilu odnesou,“ vysvětluje Koki.

Jak vypadá běžný den make-up artistky? Jaké typy zakázek ji nejvíce inspirují? Podle čeho si vybírá spolupráce? A jak probíhala třeba ta se značkou Cannabellum, pro niž Koki vytvořila řadu pečující kosmetiky? Celý rozhovor si můžete pustit ve videu v úvodu článku.

Kateřina Koki Mlejnková je česká fotografka a make-up artistka, která spolupracovala s řadou českých i slovenských hvězd, například s rapperkou Sharlotou nebo Annet X. Její osobitý styl se promítá nejen do líčení, ale také do módy a pozná se podle výrazných barev, pouze zdánlivě nekombinovatelných prvků a puncu extravagance.

Pořad Ženy v byznyse je společný projekt webu Ženy.cz a deníku E15 o byznysovém a marketingovém pozadí různých podnikatelských sfér z pohledu úspěšných žen, které se zapsaly do tváře české byznysové scény.