Pracovní etiketa: Dárky, které šéfovi ani kolegům nedávejte

Pracujete-li v kolektivu, určitě kromě projektů, prezentací a tabulek řešíte i veselejší věci, třeba narozeniny. Kancelář se na chvíli zastaví, přepne do přátelského a neformálního módu, připraví se skleničky k přípitku, servírují se zákusky a to nejdůležitější, předávají se dary. Bude z něj mít šéf nebo kolega radost? Nešlápla jste s výběrem vedle?

Když už nám to nepřipomene samotný oslavenec, tak to dozajista udělá všemocný Facebook. A i když neexistují žádná pracovní pravidla o nutnosti kupovat dárky svým kolegům a šéfovi, stejně v sobě máme přirozenou potřebu oslavence potěšit, alespoň drobností, dát najevo, že nám na něm záleží, není jen jeden z davu. Vždycky se toho někdo ujme a do pléna je vhozena přetěžká otázka: „Tak co jí koupíme? Máte někdo nápad?“ A nastane zběsilý brainstorming anebo hůře – všichni mlčí. Přeci jen vybrat dárek pro šéfa není jen tak. Darem vysíláte nějakou zprávu, a je-li příliš osobní, moc romantická, urážlivá, zesměšňuje, můžete víc pokazit než dát.

Zde je sedm skvělých tipů od Lahle A. Wolfe, podnikatelky, zakladatelky a generální ředitelky společnosti LA Wolfe Marketing zabývající se firemními kulturami, které vám pomohou vyhnout se chybnému dárku. Takže, už víte, co koupit kolegyni příští týden k narozkám?