Marissa Mayer. První Googirl a šéfka Yahoo!

Obrovská americká společnost Yahoo. Není Američana, co by neměl yahoo email. Tomuhle gigantu šéfuje žena. Chytrá, se spoustou zkušeností a má styl. Kdo je tato americká byznysmenka a informatička? Další žena, která hýbe světem.

Zaměstnanec s číslem 20. V roce 1999 nastoupila do společnosti Google a stala se první ženou na postu inženýrka společnosti. Dostala na starosti malý tým a svou snahou věnovat se každému detailu přicházelo jedno povýšení za druhým. V roce 2012 byla jmenována generální ředitelkou společnosti Yahoo! V té době byla v 6. měsíci těhotenství.

Když překonáte strach a zariskujete, začnou se dít úžasné věci.

Žena zvedla Google

Když Marissa Mayer v roce 1999 přišla do Googlu, byl výrazně menší než Yahoo. Po 13 letech už vydělával Google měsíčně málem tolik jako Yahoo ročně. Proč přeběhli uživatelé? Tato dáma prosadila, aby hlavní stránka Google byla “odporně” prázdná, jen logo a vyhledávací řádek. Nic víc. Trapně jednoduché…

Mockrát jsem se pustila do něčeho, na co jsem nebyla připravená. Přesně tohle je cesta, jak se vyvíjet. Když váháte - Sakra, nejsem si jistá, jestli to zvládnu´- ale přesto do toho jdete, posouváte se dál.

Změnila personální politiku

V únoru 2013 se Marissa podílelana na zásadní změně personální politiky na Yahoo!, který vyžadoval všechny dálkové zaměstnance mít v kancelářích. I ona sama vyla kritizována za práci z domova ke konci svého těhotenství, a tak v dubnu 2013, Marissa změnila Yahoo! politiku mateřské dovolené, tím že prodloužila příspěvek a poskytla peněžní bonus pro rodiče.

Nemůžete mít všechno, co chcete. Ale věci, na kterých vám záleží, mít můžete.

Ikona nejen byznys stylu

Svým stylem rozvířila oblast oblékání žen v IT světě. Nosí šaty, barvy má styl, a to jak vypadá jí není lhostejné. Byla uvedena v časopisu Forbes v seznamu 100 světových nejmocnějších žen v roce 2012, 2013 a 2014, s řadami 20, 32 a 18, resp. V září 2013, se Marissa Mayer stala prvním generální ředitelkou Fortune 500 společností, které vystupují v šíření časopisu Vogue. Stává se módní ikonou v byznys stylu.

Pracujte pro někoho, kdo vám věří. Protože když vám věří, bude do vás investovat.

Změnila nejen obchodní, ale i personální strategii. Osobně vedla pohovory jak se stávajícími zaměstnanci. Za tu dobu co vedla velké množství osobních pohovorů už dnes dokáže poznat, zda uchazeče přijmout nebo nevyhodit. Formulovala 5 zásad, které jsou u pohovoru nejdůležitější.

Podívejte se na další ženy, které hýbou světem.