Nikol Moravcová: Obléct si něco jednou a pak to zahodit je materialistické

3 min čtení

3 min čtení

Je ztělesněním toho, že i máma s malou dcerkou může být sportovně aktivní, cestovat po celém světě a plnit si své sny. Nikol Moravcovou znáte jako moderátorku, modelku, herečku a influencerku. V rozhovoru pro říjnové číslo časopisu Dieta se rozpovídala o on-line seznamování, o udržitelnosti v módě i o proměnách ideálu krásy.

Nikol, s manželem jste se seznámili na Tinderu, tenhle příběh rozebírat nechci, protože jsi o něm už několikrát otevřeně mluvila. Ale dokážeš si představit, že na téma on-line seznamování budeš stejně otevřeně za pár let mluvit i s dcerou Violkou?

Jasně, já si za tím pořád stojím. Díky tomu, co dělám za práci, jsem neměla úplně možnost se seznámit „venku“. V naší profesi je chlap většinou gay nebo profesionální sportovec, takže jsem zvolila efektivnější cestu. Znám totiž spoustu párů, které se seznámily on-line, nejen přes seznamku, ale třeba i přes Facebook nebo Instagram. A je to fajn, že se ty sociální bubliny tak trochu rozbijí a smísí. Dceři to určitě vysvětlím a myslím, že už jí to ani nebude ve finále připadat divné. V našem okolí je spousta párů, které mají děti jako „Tinder surprise“.

TIP NA VIDEO: Podívejte se, jak probíhalo focení s Nikol Moravcovou pro časopis Dieta

V čem bys chtěla být pro Violku největším vzorem jako máma?

Tak nad tím jsem se nikdy úplně nezamyslela, protože já vlastně nevnímám ani svoje rodiče úplně jako vzor. Bylo pro mě přirozené, jací jsou, a mám pocit, že taky taková jsem. Strašně moc věcí po nich přejímám, ale snažím se i poučit z některých chyb a snažím se je neaplikovat ve svojí výchově. No a naopak samozřejmě využívám tu spoustu pozitivních věcí, které mi rodiče dali. Violka nás vidí, jak doma zpíváme, manžel hraje třeba na klavír, pak mě vidí moderovat, fotit, teď se mnou dokonce byla na Fashion Weeku. Stává se, že děti herců jsou pak taky herci, nebo k tomu mají naopak odpor. A já myslím, že Violka je hodně po mně, takže bude asi taky potřebovat někde se předvádět a někomu něco říkat nahlas, nejlíp do mikrofonu na pódiu. A možná taky ne. 

Nikol Moravcová pro časopis Dieta.

V módním světě se pohybuješ už hodně let, velkým tématem v něm je aktuálně udržitelnost. Měla jsi někdy fázi „vezmu jednou a znova už neobleču“?

Takhle to bylo, když jsme kdysi měli Bloges Robes (blog o módě, který Nikol založila ve spolupráci se stylistkou Kristynou Poliček a modelkou Míšou Štoudkovou, pozn. red.). Teď už vnímám i ve svém okolí, že lidi víc přemýšlí nad tím, co kupují nebo odkud oblečení pochází. Jsem ráda, že mám i tady na focení pro Dietu na sobě třeba věci, které jsou vyrobené přímo v Čechách nebo jsou z organické bavlny. Přijde mi hrozně materialistické vzít ty věci na sebe jen jednou a pak je „odhodit“, proto děláme Bloges Markety. Hodně oblečení se samozřejmě věnuje i na charitu, spolupracuji s Verčou Kašákovou a to mi dává smysl. Já se snažím z koloběhu trochu vystoupit i tím, že oblečení upcykluju – měla jsem teď třeba na Fashion Weeku manželův oblek z věnečku, který se trochu přešil a dostal tak druhou šanci. Věci ze sekáče už dávno nejsou ostuda. Hlavně u nás na Letné, tam je to dokonce styl. 

Když jsme se domlouvaly na rozhovor a focení, chtěla jsi před tím mít dostatek času. Jak ses připravovala?

No vzhledem k tomu, že jsem o focení věděla už velmi dlouho dopředu, možná se očekával nějaký lepší výsledek, ale určitý zdravý životní styl je lepší udržovat dlouhodobě než se snažit těsně před focením na Dietu něco narychlo zhubnout nebo se nějak extrémně omezovat v jídle. Navíc žijeme v době, kdy funguje větší diverzifikace krásy. Už si snad nikdo nedovolí hodnotit člověka podle postavy. Pro dnešek jsem ráda, že jsem se stále vešla do velikosti M, kterou mám tak nějak posledních 20 let, a budu doufat, že to tak bude i dalších 20 let.

Celý rozhovor s Nikol Moravcovou najdete v říjnovém čísle časopisu Dieta. Koupit si ho můžete v on-line trafice iKiosek.cz. Doprava je zdarma!

Dieta 10/22.