Video placeholde

Nehubnete? Možná opakujete těchto 5 nejčastějších chyb

Zdravá strava a porce na míru svým potřebám, dostatek pohybu, spánek a pitný režim. Známe to všichni, i když v praxi často celý proces pokulhává. Pokud si stále nevíte rady, přihlaste se do projektu Buď fit s Dietou a s týmem odborníků se o vás postaráme!

1. Nedostatek bílkovin

Není potřeba se jimi přejídat, ale mít adekvátní příjem. Bílkoviny dokážou dobře zasytit a zároveň vyžadují v porovnání s ostatními makroživinami větší podíl energie na zpracování.

2. Nevhodně zvolené cíle

Je jedno, zda se jedná o příliš malá nebo naopak příliš velká očekávání. Cíl by měl být reálný a jeho plnění rozděleno ideálně na dílčí kroky, ze kterých se dokážeme radovat.

3. Snaha „přecvičit“ nevhodnou stravu

Tento postup ve většině případů nevede k redukci hmotnosti. Zkuste jít na hodinu plavat do bazénu a pak se nenajíst. Většina lidí to nevydrží a alespoň něco malého si dá.

4. Jeden přešlap znamená konec snažení

Po prvním řádku čokolády ji spořádáme celou, protože už je stejně pozdě. Ale ono není. Otevřená čokoláda se nezkazí. A pár kostiček zase nezkazí naše snažení. Schovejte ji zpátky do skříně a nechte na jindy.

5. Redukcí hmotnosti to nekončí

Není až takový problém zhubnout (obecně opravdu ne), co je ale horší, jde jen o začátek cesty. Poté je nutné přejít do další fáze – hmotnost stabilizovat tak, aby nešla znovu nahoru. A třetí fáze je dlouhodobé udržení hmotnosti – vyvážený jídelníček, psychická rovnováha, čas na sebe, pohybová aktivita atd. – jednoduše zdravý životní styl.

Máte chuť proměnit snažení konečně ve svůj prospěch a být pod dohledem kvalifikovaných odborníků? Přihlaste se do projektu Buď fit s Dietou a získejte zdarma péči v oblasti stravování, pohybu i nastavení hlavy!

Na začátku ledna vybereme tři účastnice či účastníky – a ti s námi v rámci celoročního projektu Buď fit s Dietou projdou životní proměnou. A začnou hned tím nejdůležitějším – nastavením stravovacího plánu.

Přihlášku zašlete na e-mail: eventy@cncenter.cz – heslo BUĎ FIT S DIETOU do 3. 1. 2022.

Do přihlášky uveďte celé jméno, věk, výšku a váhu, kontakt (telefon a e-mail, adresu bydliště), aktuální fotografii a krátký příběh, proč bychom měli vybrat právě vás.

Vše potřebné se dozvíte na našich sociálních sítích nebo v novém vydání časopisu Dieta, které je právě v prodeji. Zakoupit ho můžete v naší on-line trafice iKiosek.cz. Dnes objednáte, zítra ho máte ve schránce. A doprava je zdarma.

Hanka Mašlíková
Hanka Mašlíková | Zdroj: časopis Dieta