Tipy, jak si zpříjemnit advent. Co děláme, abychom se nezbláznily?

Podle nás to jde. Říct si, že se před Vánoci nezblázníme a užijeme si to, co nás baví. I když je to třeba uklízení, a přitom každý říká, že by se tolik uklízet nemělo. Nebo chození po obchodech, i když každý říká, že je tam blázinec. Nebo školní besídky... každá máme určitě radosti, které si nenecháme vzít.

Andrea Zelníčková, redaktorka

Obklopím se svíčkami

Před Vánoci to u nás doma vypadá, jako když se chystám provádět magický čarodějnický rituál. Prosinec je pro mě zkrátka ve znamení svíček, a tak je ráda nakupuji i dostávám a pak ve velkém pálím a užívám si jejich vůni. Pokud jste stejně jako já fanatická milovnice svíček, můžu vám doporučit designově krásné a samozřejmě i dokonale voňavé svíčky DW Home nebo Hearts & Home. Na ty nedám dopustit.

Hledám ztracený čas

Zatímco většina lidí před Vánoci jančí, potí se a mačká v obchodních centrech a stresuje se z každé maličkosti, na mě působí advent blahodárně uklidňujícím účinkem. A tak svého zenového stavu maximálně využívám a dopřávám si to, na co normálně nemám čas. Respektive v jiném období jsem přesvědčena, že musím volný čas využít co nejefektivněji. Ale teď v prosinci si dopřávám! Užívám si dlouhé horké koupele plné vonných olejů a pěny, zalezu si klidně přes den do postele a čtu si nebo jen tak zavřu oči a přemýšlím a také hledám a zkouším nové a zajímavé recepty. Prosinec je prostě můj měsíc!

Snažím se z úklidu udělat zábavu

Ať se nám to líbí nebo ne, k předvánočnímu času patří i úklid. Nebo alespoň já to tak mám. Každoročně mě chytne amok, že do Štědrého dne musím mít naklizeno, jako kdyby měla na návštěvu přijet Martha Stewartová. A protože mě to nebaví, ale vnitřně cítím, že je to moje občanská povinnost, snažím se udělat z úklidu zábavu. Zásadně si pouštím oblíbený film nebo hudbu, abych se mohla radostně kroutit kolem koštěte a rozvlnit boky při mytí koupelny. Zapálím všechny svíčky v bytě a hned po první minutě uklízení si namlouvám, že je to stejně efektivní jako kdybych šla cvičit. V neposlední řadě musím říct, že mi pomáhají ušetřit čas i nervy nejrůznější vychytávky jako třeba čistič oken Kärcher, se kterým je mytí oken naprostá hračka, nebo podlahová myčka Kärcher, která vysává i myje zároveň a poradí si s každou nečistotou.

Další tipy našich kolegyň čtěte na následující stránce!