Ilustrační fotografie

Ilustrační fotografie Zdroj: archiv firem

Téma měsíce: Jak si užít podzim. Čím si v redakci děláme radost my?

Někdo se na podzim možná těší, jiní zase při představě spadaného listí, deště a šály trpí už od půlky léta. Pokud patříte do té druhé skupiny, podělíme se s vámi o naše tipy, jak zaháníme podzimní chmury. 

Redaktorka webu Ženy.cz: Andrea

Jsem absolutní milovník léta! Když padají teplotní rekordy, jsem maximálně spokojená. Letos jsem už od půlky srpna přemýšlela, jak se vypořádám s tím, že brzy skončí tropické teploty, večerní světlo, vysedávání na zahrádkách a nošení šatů a pantoflí. Došla jsem k závěru, že to zkrátka dopadne jako každý rok. Prvních pár dnů budu nadávat, že je počasí na nic, brzo tma, že je mi zima a že nemám co na sebe, a pak si zkrátka zvyknu. Mám ale pár svých rituálů, díky kterým mě ten podzim štve alespoň o něco málo méně. Tak například si užívám několikrát týdně vanu, mydlím se voňavýma sprcháčema, používám zase peelingy, pak se pořádně namažu olejem, vyčistím si pleť, dopřeju si masku. Zkrátka si užívám tyhle holčičí rituály, na které si během léta, kdy pořád někde lítám, nenajdu příliš času. A nesmím zapomenout na to, že si konečně bez výčitek dopřávám moje oblíbené šlofíky. Protože, když venku prší, nic mi nezlepší náladu tolik, jako si trošku schrupnout.

Můj tip: Čištění pleti mě nikdy nebavilo, dokud jsem neobjevila sonický kartáček Foreo! Zahoďte vatové tampónky a dopřejte si odlíčení, peeling a masáž v jednom!

Čisticí sonický kartáček a anti-aging masážní přístroj v jednom, Foreo Luna 3, Alza.cz, 5499 Kč
Čisticí sonický kartáček a anti-aging masážní přístroj v jednom, Foreo Luna 3, Alza.cz, 5499 Kč | Zdroj: archiv firem

Editorka webů Ženy.cz a Mojezdraví.cz: Irena

Osobně mi začíná podzim 1. září. V podstatě ve vteřině skončí ta příjemná letní nálada „ono to nemusí být hned, stejně je půlka lidí na dovolených“. A i když bych chtěla, pochopitelně nejde si ji navzdory všem udržet. A tak si ji alespoň připomínám. Bruslením, když svítí sluníčko. Procházkou po cestě domů, když svítí sluníčko. A když nesvítí, navzdory pokusu o tvorbu minimalistického šatníku zakoupením nějakých barevných ponožek. Ale úplně nejvíc na mě fungují přírodní vůně.

Můj tip: Přírodní parfém s aromaterapeutickým účinkem pro lepší mysl Šťastný den od Bio Bachovek. Když si k němu přivoníte se zavřenýma očima, cítíte voňavé dřevo a jemně ovoce. V mysli jste ihned tam, kde svítí slunce a vám je vždycky dobře.

Parfém Šťastný den. Bio - Bachovky, bio-bachovky.cz, 920 Kč 30 ml
Parfém Šťastný den. Bio - Bachovky, bio-bachovky.cz, 920 Kč 30 ml | Zdroj: archiv firem

Editorka webu Dáma.cz: Markéta

Nejlepší je prevence. A tím nemyslím konzumaci výtažků z hlívy či zobání vitamínů, ale prostě si dopřávám věci, které mě baví a díky nimž nemám prostor na nějaké chmury. Nevyčítám si, když jeden den strávím jen tak s knížkou nebo v lese se psem. Vůně tlejícího listí a studený vzduch na tváři mi vždycky vyčistí hlavu.

Můj tip: Jeďte si vyčistit hlavu do Toskánska! Nemyslím tím za Alpy, ale na jižní Moravu, kde se okolí Kyjova přezdívá Moravské Toskánsko. Mírně zvlněná krajina hýří barvami a teploty jsou na podzim ideální jak na kolo, tak i na posezení ve sklípku.

Kyjov
Kyjov | Zdroj: istock.com

Foodblogerka a redaktorka webu Recepty.cz: Karolína

Začátek podzimu jako každý milovník kávy s povděkem vítám. Je pro mě symbolem pošmourných odpolední, kdy se mohu usadit zachumlaná v hřejivém kabátu do mého oblíbeného křesla v rohu kavárny, objednat si flat white a voňavou levandulovou limonádu a s knížkou se na chvíli ukrýt před deštěm.

Můj tip: Doporučuji navštívit holešovický Vnitroblock, ve kterém se doslova ukryjete před městským ruchem. Jejich káva s jemnou oříškovo-čokoládovou chutí je božská.

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie | Zdroj: facebook

Redaktorka webu Ženy.cz: Ivona

Proti podzimu nebojuju, podzim miluju. Jakmile klesnou teploty pod dvacet stupňů, lépe se mi dýchá a celkově žije. Slunečné dny jsou fajn, ale taky z nich mívám pocit, že bych měla něco dělat. Zato podzim mi dovoluje zpomalit a pořádně si vychutnat požitky, které mám ráda: výběrovou kávu a dort, procházku mezi zbarvenými stromy, dýňovou polévku, knihu nebo aktuálně The Crown na Netflixu. Ze všeho nejvíc miluju, když venku prší, já můžu ráno vyrazit s rodinou na brunch, cestou koupit rohlíky u Antonína nebo chleba v Artic bakehouse a poté bez pocitu viny zase zalézt na zbytek dne do postele. Na podzimu také miluju módu a obzvlášť letos si ho užiju, protože jsem konečně sehnala vysněný kožený blejzr (toužila jsem po něm od devadesátek).

Můj tip: V kalendáři mám zapsáno datum 3. října, protože do Česka začíná posílat můj oblíbený e-shop & Other Stories.

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie | Zdroj: archiv firem

Koordinátorka ženských webů: Brigita

Po teplotách k padnutí se s podzimem konečně vrací doba, ve které mi společně s potem z obličeje neteče dolů i líčení, takže si užívám všechny ty paletky očních stínů, tmavé rtěnky a laky na nehty, na které od jara prakticky nedošlo. Navíc letos jsou v kurzu žluté, zlaté a měděné teplé barvy, přesně takové, po kterých v tomto období toužíte sáhnout.

Můj tip: Paletky očních stínů Naked od Urban Decay jsou naprostá klasika. Horká novinka Honey, se všemi zlatavými odstíny a bezkonkurenční kvalitou je prostě must have letošního podzimu!

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie | Zdroj: archiv firem

Možností je ale mnohem více. Inspiraci na téma: Jak přežít podzim najedete v aktuálním čísle časopisu Dieta. Jaká jídla vám přinesou více energie? Jak se na podzim nepřestat hýbat? To vše a mnohem více najdete na stáncích právě v aktuálním čísle.

Nestíháte jít do trafiky? Kupte si aktuální vydání nebo e-magazín jednoduše na www.ikiosek.cz.

...
... | Zdroj: red