Velikonoční vajíčka podle fotografky a blogerky Lucie Baštové (Instagram @lucie.nestp)

Velikonoční vajíčka podle fotografky a blogerky Lucie Baštové (Instagram @lucie.nestp) Zdroj: Lucie Baštová

Super velikonoční tipy českých blogerek: Vejce barvená vodovkami i vínem!

Velikonoční svátky jsou za rohem, a tak pro vás dnes máme trochu jinou inspiraci z Instagramu. Ne módní, ale tvořivou. A jestli na tvoření nejste, pak se můžete aspoň pokochat. Mimochodem, věděla jste, že vajíčka se dají obarvit i ve víně?

Jak obarvit vajíčka? Jistě, ideálně přírodně pomocí pigmentu z potravin. Kromě toho ale můžete vzít do ruky obyčejné dětské vodovky a mohou se dít věci. Přesně to udělala minulý rok fotografka a lifestylová blogerka Lucie Baštová (@lucie.nesto) a její vajíčka ozdobená malovanými květy se stala hitem české instagramové komunity. Další možností je třeba akvarel, ale překvapivě efektní může být i obyčejná černá fixa. Obrazový doprovod k těmto nápadům najdete níže.

Jestli jste spíš na pečení, máme pro vás inspiraci i z tohoto ranku. Pravda, zde už je třeba určitá zručnost, takže jde spíš o tipy, které vaše umění posunou na nový level. Čím dál větší oblibě se těší pečení velikonočních perníčků, které můžete ozdobit i natištěnými fondánovými listy (prodávají se přímo velikonoční) anebo z nich vytvořit slavnostní věnec. Stylové velikonoční pečení ale vykouzlíte i z listového těsta, tvarohu a meruňky (nebo meruňkové marmelády).

Baví vás velikonoční tvoření? Podívejte se na další tipy ve videu!