Skvělé tipy, kam vyrazit s dětmi na zábavný výlet v Čechách!

Jestli jste letos byli nuceni zůstat celé léto doma, mohou už pro vás prázdniny být trochu dlouhé, zvlášť pokud musíte zabavit děti, které jsou už několik měsíců bez školy a nudí se. Přinášíme pár prověřených tipů, které je budou bavit. A vás také.

Zvířata zblízka

Zoo je vždycky dobrý nápad, na druhou stranu se tu musí hodně chodit a po určité chvíli už nefunguje ani příslib sebevětších žiraf a lvů. Přitom právě tahle (a mnohá jiná!) zvířata si můžete v Safari Parku Dvůr Králové prohlédnout pěkně zblízka a navíc v maximálním pohodlí – místní safari se totiž dá projet autem. Buď vlastním, anebo si můžete půjčit místní Toyotu Yaris s hybridním pohonem, který je velmi tichý a má nízké emise, a tak zvířata vůbec neruší. Velmi stylový je i jeho „zvířecí“ design.

Celý den v pohybu

Máte děti, které naopak chvíli neposedí? Vezměte je do Rokytnice nad Jizerou. V létě tu totiž funguje bikepark Rock-it-nice, který nabízí tři sjezdové tratě různých úrovní obtížnosti v celkové délce pěti kilometrů. Stejně jako je tomu v zimě při lyžování, na tu nejsnadnější, modrou, se nemusí bát ani začátečníci. Že nemáte kolo? Půjčovna už nemůže být víc po ruce – najdete ji přímo v hale lanové dráhy. Její otevírací doba je stejná jako provoz lanovky. Můžete tu vyzkoušet také lanový park v korunách stromů. Najdete ho hned u nástupiště lanovky. Na výběr jsou dva okruhy – žlutý se 14 překážkami a jednou lanovkou nebo modrý s 21 překážkami a čtyřmi lanovkami. K dispozici je i instruktor.

Procházka v oblacích

Skvělým zážitkem a možná i dobrodružstvím je jihočeská Stezka korunami stromů, odkud je vidět celá přehrada Lipno. Nahoru budou zcela jistě ochotně běžet, když jim slíbíte, že dolů pak mohou sjet na obří skluzavce. Místní tobogan je dlouhý 52 metrů, čímž patří k nejdelším v Česku. V horkých dnech se pak můžete rovnou u Lipna utábořit a zadovádět si ve vodě.

Hry v přírodě

Jestliže máte menší děti, které ještě procházky ani krásu krajiny neocení, vezměte je do Prachatic. Najdete tu Areál lesních her, což je hřiště uprostřed lesa, které potěší nejen ty nejmenší, ale určitě i vás. Malí návštěvníci tu najdou několik zastavení inspirovaných životem lesních zvířat. Mohou si vyzkoušet rychlost a hbitost veverky, pobyt v ptačím hnízdě či pavoučí síti. Nahlédnout mohou také do útrob stylizovaného mraveniště nebo pozorovat žabí tůň. Je to zábava, díky níž se navíc i něco naučí.

Tip: Mezi časté dětské otázky patří: „Už tam budem?“ Myslete tedy i na to, jak dětem cestu autem co nejvíce zpříjemnit, aby rychle utíkala. Můžete jim samozřejmě pustit pohádku na tabletu, ale pokud je chcete ušetřit od zírání do obrazovky, sbalte jim společenské hry. Můžou to být karty, kostky nebo třeba krásné dřevěné hlavolamy, se kterými si chvilku budou lámat hlavičku.