Simona Krainová: Při jídle je někdy třeba popustit uzdu a zahřešit si!

Svými fotkami plní sociální sítě a sdílí na nich nejen své tipy, ale i svůj život. My jsme šli tentokrát v našem rozhovoru takzvaně na dřeň, abychom o této neuvěřitelné ženě zjistili něco víc, než dosud na sebe prozradila. 

Co se ti vybaví, když se řekne dieta?

Hladovění. Ale hned se mi taky vybaví časopis Dieta, který je skvělý a motivační pro ženy všech věkových kategorií. To jsem zjistila především díky projektu Hubneme do plavek, do kterého jsem se zapojila a byla tak v úzkém kontaktu s celou redakcí a týmem.

Kdy naposledy jsi držela dietu?

Nejsem velkým zastáncem diet. Přesto jsem za svou kariéru nějaké zkoušela. V poslední době se dietám vyhýbám a více naslouchám svému tělu, snažím se jíst vícekrát denně menší porce a o jídle více přemýšlím. Ne vždy se mi to ale podaří.

Říká se, že modelkám stačí k životu pouze jedno jablko denně. Jak to máš ty?

Spíš bych řekla, že někdy stačí jedno jablko denně pracující mamince s dvěma malými dětmi než modelkám. Někdy je to s těmi mými lívanci (modelčini synové Max a Bruno, pozn. autorky) takový kolotoč a do toho práce, že si večer v devět uvědomím, že jsem za celý den stihla jen to jedno jablko někde mezi školkou a školou. (smích)

Kolikrát do roka si dáš svíčkovou, čokoládu nebo smažený řízek?

Někdy to všechno spořádám i v jeden den, to když jsem třeba u rodičů, kde se vyváří, a já mám čas a klid se najíst, a někdy třeba jednou za měsíc. Je to různé.

Kolikrát denně jíš?

Přiznám se, že jíst pětkrát denně, jak by to mělo být správně, nezvládám a zdá se mi to i hodně. Nejím příliš pravidelně, ale snažím se jíst menší porce vícekrát denně. Každý den je jiný. Záleží, jestli jsem třeba na focení, nebo mám volný den.

V poslední době se dietám vyhýbám a více naslouchám svému tělu.

Co si dáš k snídani?

Když mám čas, třeba o víkendu, tak mám ráda míchaná vajíčka nebo třeba omeletu, to je pro mě takový brunch. V týdnu si často udělám smoothie s ovocem, chia semínky a doplním superpotravinou Rejuva.

Kdy naposledy si během dne dáš jídlo?

Záleží, kdy stihnu děti zahnat do postele, ale striktně čas posledního jídla nehlídám.

Musíš si hlídat, kolik toho sníš?

Když mě čeká důležité focení a práce, tak se samozřejmě více hlídám a brzdím. Když jsem na dovolené, tak si to více užívám a hřeším.

Simona Krainová

Máš chutě? A pokud ano, po čem nejčastěji sáhneš?

Jasně že mám chutě, kdo ne? Někdy mě honí mlsná na šišky s mákem, jindy na řízek nebo třeba zmrzlinu ze zeleného čaje, tu miluju.

Máš raději kávu, nebo čaj?

Kávu s mlékem. A také mám svůj denní pravidelný rituál: Nastrouhám si zázvor a přidám mátu, je to skvělé na imunitu a nachlazení.

Kolik litrů vody denně vypiješ?

Zhruba 1,5 litru, ale vím, že je to málo, na pití musím myslet víc.

Nechala sis někdy zpracovat jídelníček?

Ano, nechala. Několikrát.

Jak dlouho jsi ho dodržovala?

Kvůli mé rozlítanosti mi to vždycky vydrželo maximálně týden a byl to hrozný boj. Nestíhala jsem to dodržovat, jedla jsem často méně, než jsem měla.

Jaká rada od odborníka na jídlo ti pomohla?

Jíst častěji a menší porce, toho se snažím držet, žádné přejídání.

Za mě je důležité vše vybalancovat. Když se dodržuje zdravá strava, je nutné někdy popustit uzdu a zahřešit si.

Když si chceš dopřát dobré jídlo, na co a kam si zajdeš?

Mám moc ráda sushi a poslední dobou jsem si také oblíbila Bistro Kaprova kousek od Staroměstského náměstí, kde skvěle vaří. Mají tam pestrou škálu české kuchyně, prvotřídní maso a skvělé snídaně.

Říká se, že nejlépe vaří maminka, co si od ní necháš uvařit?

Českou klasiku, řízky, svíčkovou nebo šišky s mákem. (smích)

Jaké jídlo ses naučila vařit ještě jako holka?

Kuřecí vývar se zeleninou, tahle polévka chutná mým dětem nejvíc.

A co je tvůj majstrštyk?

Vědět, kde objednat skvělé jídlo. (smích) Ne, dělám si srandu. Naštěstí jsou mé děti i manžel celkem skromní. V poslední době jsme si všichni oblíbili králíka se špenátem. Máme také rádi kuře na paprice, rajskou s masovými kuličkami a zvládla jsem upéct i kachnu. Kluky se snažím držet od sladkého. Vedu je k tomu a učím je nahrazovat sladkosti ovocem. Mají rádi i zeleninu. Je důležité je to učit odmalička, protože pak to pro ně bude přirozené a salát si dají automaticky. Věřím, že mi za to jednou poděkují.

Může zdravý životní styl chutnat?

Určitě ano. Za mě je důležité vše vybalancovat. Takže když se dodržuje zdravá strava, je nutné někdy popustit uzdu a trochu si zahřešit. Ale pak to třeba vykompenzovat delším během.

Musíš si svoji váhu hlídat?

Mám to štěstí, že mám dobré geny a předpoklady být štíhlá. Díky své práci se ale samozřejmě hlídám a je váha, přes kterou prostě nejdu. Pokud se někdy začnu k této hranici blížit, je to výstraha přibrzdit a začít na sobě více makat.

Co je pro tebe v kuchyni, restauraci největší zlo, čemu nedokážeš odolat?

Třeba větrníky, domácí buchty nebo ovocné knedlíky…

O tobě se ví, že běháš. Kdy jsi běhu propadla?

Běhu jsem propadla zhruba před 3 lety na dovolené na Lanzarote.

Kdo tě k němu přivedl?

Moje sestra Yvona, která je na běhu závislá a přenesla to i na mě. Neuvěřitelně mě motivuje.

Kolik toho uběhneš?

Je to různé, doma na běhátku třeba kolem 6–8 km, na chalupě v doprovodu ségry klidně kolem 10 km.

A co kromě běhu děláš pro svou postavu teď?

Snažím se i trochu posilovat a cvičit. Do posilovny ale nechodím, vystačím si doma sama. Protáhnu se, dám si lehy sedy, plank, zacvičím trochu jógu a místo výtahu jdu do našeho šestého patra pěšky. Na své geny nespoléhám a snažím se své tělo zdokonalovat. V lednu jsem si dala předsevzetí začít cvičit s trenérem, takže se do toho chci na jaře opřít, aby byl v létě viditelný výsledek. Uvidíme, jak dlouho mi to vydrží. (smích)

Rozhovor pokračuje na další stránce!